پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۵
معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان خبر داد؛
رشد 11 درصدی صادرات از سیستان و بلوچستان به افغانستان
 
محمد رفیع سلطانزاده گفت: در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات از سیستان و بلوچستان به افغانستان رشد 11 درصدی داشته است.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان محمد رفیع سلطانزاده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت این سازمان گفت: در 9 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات از سیستان و بلوچستان به افغانستان رشد 11 درصدی داشته است.

وی بیان کرد: مجموع صادرات صورت گرفته  از گمرگات و بازارچه های مرزی استان به کشور افغانستان، طی مدت زمان 9 ماهه امسال به میزان  391 میلیون و 157 هزار و 930 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد : میزان صادرات از طریق گمرکات استان به کشور افغانستان  طی مدت اعلام شده برابر با 301 میلیون و 183هزار و 829 دلار و صادرات از طریق بازارچه های مرزی استان نیز به کشور افغانستان برابر با 89 میلیون و 974 هزار و 101 دلار است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان  صنعت ، معدن و تجارت استان بیان داشت :  مصالح ساختمانی (سیمان) ، سیب درختی ، کاشی و سرامیک  از جمله اقلامی می باشند که طی این مدت به کشور افغانستان صادر شده است .

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۵۰۴


ارسال