پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار مطرح کرد:
درخواست انتقال خون چابهار از مردم برای اهدای خون/ نیاز فوری به گروه خونی o مثبت
 
نسیم جک از مردم چابهار درخواست کرد با توجه به کمبود خون در این شهرستان شهروندان در این عمل خیرخواهانه شرکت کنند و در این روزهای کرونایی بیماران تالاسمی را تنها نگذارند.
به گزارش عصرهامون، نسیم جک؛ رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار در گفت گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه اهدای خون به این مرکز در چابهار برای نیازمندان به خون شهرستان کفایت نمی‌کند، بیان کرد: معمولاً خون برای شهرستان چابهار از طریق استان که مرکز انتقال خون کشور برایشان ارسال می‌کند، تامین می‌شود و نیاز ما تنها با اهدای خون بومی‌ها در چابهار که نهایتاً روزی به 10 تا 15 نفر که در این روزها به تعداد نفرات کمتری می‌رسد، تامین شدنی نیست.
 
وی ادامه داد: یکی از بزرگتریم مشکلات مسئله رفت و آمد این بیماران است چراکه تعدادی از بیماران تالاسمی از روستاها هستند که به بیمارستان امام علی مراجعه می کنند.
 
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار تصریح کرد: تاکنون مردم نسبت به خون‌دهی کمک کرده‌اند و با اهدای خون، به بیماران تالاسمی عمر طبیعی داده‌اند اما در شرایط کنونی و بیماری کرونا، بیماران تالاسمی با کمبود شدید خون مواجه هستند و این مشکل روز به روز بدتر می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این مرکز همیشه با کمبود خونی همه گروه های خونی مواجه است گفت: بیماران به تمام گروه های خونی و پلاکت نیاز فوری داریم ولی گروه های خونی منفی و گروه های خونی +Aو O+ نیاز دارند اما از افراد واجد شرایط برای اهدا خون درخواست می شود که یاریگر بیماران نیازمند تالاسمی در تامین خون های مورد نیاز باشند.
 
جک افزود: بیماران تالاسمی شهرستان چابهار و حومه قریب به ۶۰۰ نفر هستند و روزانه به ۴۰ واحد خون نیاز دارند و بیمارستان امام علی (ع) چابهار تنها مرکز درمانی مجهز در جنوب سیستان و بلوچستان به همه این بیماران خدمات می‌دهد و این وضعیت بحرانی کمبود خون به شدت باعث نگرانی بیماران تالاسمی شهرستان چابهار و حومه شده است.
 
رئیس انجمن حمایت از بیماران تالاسمی چابهار از مردم دعوت کرد که برای حل مشکل بیماران تالاسمی سریعا نسبت به اهدای خون اقدام کنند، افزود: در حال حاضر برخی بیماران تالاسمی دو هفته در نوبت خون‌گیری می‌مانند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۵۰۵


ارسال