جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۲
مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی زاهدان:
نگهداری غیرمجاز مواد سوختنی موجب حریق منزل مسکونی شد
 
علی نجفی زاده گفت: بازهم نگهداری غیرمجاز مواد سوختنی آتش به جان یک منزل مسکونی در زاهدان انداخت.
علی نجفی زاده، مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی زاهدان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: شب گذشته، شهروندان با مشاهده شعله های آتش در یک منزل مسکونی در خیابان بعثت ۲۰ با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و  از وقوع این آتش سوزی خبر دادند كه با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی زاهدان بلافاصله ۲۴ آتش نشان از ۶ ایستگاه عملیاتی به همراه ۶ خودروی سنگین و نیمه سنگین به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: آتش نشانان در کمترین زمان ممکن به محل حادثه رسیدند که مشاهده شد دود و شعله های وسیع آتش از یک منزل مسکونی که به صورت غیر مجاز مواد سوختی  در آن نگهداری می شد، به بیرون زبانه می کشد و هر لحظه به حجم آتش افزوده می شود.

 نجفی افزود: جاری شدن مواد سوختی باعث انتقال شعله های آتش به حیاط منزل مسکونی شده بود که آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه مشغول عملیات شدند و پس از قطع جریان برق و گاز و مجهز شدن به دستگاه تنفسی با استفاده از چند رشته لوله آبده و کف آتش نشانی نسبت به اطفای حریق اقدام و مانع از سرایت شعله های آتش به منازل اطراف شدند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانان پس از یک ساعت تلاش بی وقفه، سرانجام آتش را به کنترل خود درآوردند و  پس از مهار كامل شعله های حریق و  عدم شعله ور شدن مجدد، اقدام به ایمن سازی نهایی محل كردند و به کار خود پایان دادند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۴۸۳۹


ارسال