جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح از برگزاری کنگره «تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن ۲۱» خبر داد و گفت: این کنگره با همکاری انجمن ژئوپلیتیک ایران و با هدف بررسی و ارایه عناصر جدید و موثر ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا برگزار خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ دوم مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح با اعلام برگزاری کنگره تحولات ژئواستراتژیک و ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در قرن 21، گفت: این سازمان جغرافیایی با بیش از نیم قرن سابقه مرجعیت در ارائه خدمات و تحلیل‌های جغرافیایی با همکاری انجمن ژئوپلیتیک ایران با هدف احصا، بررسی و ارایه عناصر جدید و موثر ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا در تاریخ 27 بهمن سال جاری در محل سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح برگزار خواهد کرد.

رئیس شورای راهبردی کنگره مذکور تلفیق رویکردهای تحلیلی جغرافیای سیاسی و اندیشه‌های مرتبط با تحقق تمدن نوین اسلامی همراه با ایجاد جریان فهم کاربردی در این راستا را از اهداف دیگر برگزاری این کنگره دانست.

فخری در ادامه با تشریح محورهای همایش افزود: درجریان این رویداد علمی بیش از 70 مقاله برتر در 4 میزگرد تخصصی عبارتند از مفاهیم و بنیان‌های نظری مطالعات ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا، مطالعات کاربردی در ژئوپلیتیک جنوب غرب آسیا، تحولات ژئوپلیتیکی جنوب غرب آسیا و ایران و ژئوپلیتیک منطقه جنوب غرب آسیا که در کل به 16 زیر محور تقسیم می‌شوند که این موضوعات توسط نخبگان جغرافیای سیاسی به بحث گذاشته می‌شود.

ریاست سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح تاکید کرد که پژوهشگران و علاقمندان می توانند بصورت غیر حضوری و مجازی با مراجعه به سایت انجمن ژئوپلیتیک در این همایش شرکت نمایند.

انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۰۶۲


ارسال