جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ,21 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان:
16 هزار واحد مسکونی بعد از سیل دی ماه 98 در حال ساخت است/ تعریف کد ارتفاع آب و اعلام حریم رودخانه ها در سیستان و بلوچستان
 
خلیل منبتی گفت: بعد از وقوع سیل دی ماه سال 98 در مجموع 16 هزار و 250 واحد مسکن روستایی و شهری در حال ساخت است و بیش از 55 درصد آن پیشرفت فیزیکی دارد.
خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: بعد از سیل دی ماه 98 حدود 35 هزار و دویست و پنجاه واحد احداث و بازسازی شده است.

وی ادامه داد: این رقم شامل احداث ١٤هزار و صد واحد روستایی و 2 هزار و صد و پنجاه واحد مسکن شهری و 12 هزار و صد واحد اسکان مسکن موقت روستایی، معیشتی 11 هزار واحد و تعميراتي هشت هزار و پنج هزار واحد فضای دامی است.ِ

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: بعد از وقوع سیل در مجموع 16 هزار و 250 واحد مسکن روستایی و شهری در حال ساخت است و بیش از 55 درصد آن پیشرفت فیزیکی دارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حالیکه سیل، دی ماه سال گذشته اتفاق افتاد اعتبارات مربوط به آن خردادماه 99 اعلام واقدامات بانک ها مقداری زمان بر شد.

منبتی گفت: بر این اساس 6 ستاد علاوه بر مدیریت شهرستان ها در مناطق مختلف برای بازسازی منازل آسیب دیده ناشی از سیل در چابهار، کنارک، نیکشهر، فنوج، قصرقند و دلگان ایجاد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد: در این رابطه 133 مهندس ناظر هم مشغول به کار شدند، اعلام حریم رودخانه ها نسبت به روستا و تعریف کد ارتفاع آب یکی دیگر از اقدامات انجام شده بود تا از این پس در پی بارندگی ها، خانه های روستایی دچار آبگرفتگی نشود، مگر اینکه میزان باران مانند پارسال بیش از حد باشد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۰۷۸


ارسال