معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

تیم واکنش سریع بندر چابهار؛ ناجی لنج صیادی در رمین/شناور نیمه مغروق از خطر غرق شدگی نجات یافت

29 بهمن 1399 ساعت 7:00

حسن ابراهیمی گفت: با اقدام به موقع تیم واکنش سریع بندر چابهار لنج صیادی نیمه مغروق در بندر رمین از غرق شدگی نجات یافت.


حسن ابراهیمی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر آبگرفتگی یک لنج صیادی در اسکله بندر رمین، بلافاصله تیم واکنش سریع اداره ایمنی و حفاظت دریایی و تیم مقابله با آلودگی نفتی این اداره کل به همراه تجهیزات پرتابل به محل اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به وضعیت لنج صیادی، تیم مقابله با آلودگی نفتی بندر چابهار به منظور پیشگیری از بروز آلودگی ناشی از نشت سوخت شناور و انتشار آلودگی، با استفاده از بوم جاذب، اقدام به محصور کردن محدوده مورد نظر کردند و در ادامه این عملیات مقدمات شناور سازی و کنترل صدمات صورت پذیرفت.
 

 ابراهیمی اضافه کرد: تیم واکنش سریع بندر چابهار با همکاری مالکین و با استفاده از تجهیزات پرتابل، به منظور شناورسازی لنج مغروق، اقدام به تخلیه آب و شناور سازی آن کرد و شناور را از خطر غرق شدن نجات دادند.

وی با تاکید بر رعایت اصول ایمنی توسط صاحبان شناورها، خاطرنشان کرد: مرکز واکنش اضطراری دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با برخوردای از نیروهای مجرب و تجهیزات بروز در صورت بروز حادثه، آماده امدادرسانی به شناورهای متردد در آب های تحت نظارت است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 135192

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/135192/تیم-واکنش-سریع-بندر-چابهار-ناجی-لنج-صیادی-رمین-شناور-نیمه-مغروق-خطر-غرق-شدگی-نجات-یافت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/