جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۴
جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان مطرح کرد:
انقلاب اسلامی نیازمند کار اقناعی/ تبیین گری، صداقت و انتقاد سه عنصر رسانه ها در کلام رهبری/ آزادگی مهمترین ویژگی یک رسانه صادق است
 
علی کیخا گفت: انقلاب اسلامی نیازمند کار اغنایی بوده و در این زمینه رسانه تکلیف سنگینی را بر عهده دارند.
به گزارش عصرهامون، علی کیخا، جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در جمع اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که در محل سالن اجتماعات  قرارگاه منطقه ای  قدس نیروی زمینی سپاه درجنوب شرق کشور برگزار شد، بیان کرد: تاریخ اسلام  شاهد نبردهای رسانه‌ای مختلفی بوده و در آینده نیز خواهد بود، در طول تاریخ مهمترین آوردگاه حق و باطل نبرد سخت و نظامی نبود، بلکه نبرد رسانه‌ای بوده است، نبردی که قلب‌ها را تسخیر و ذهن ها را مدیریت می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز از این نبرد، عملیات و جنگ روانی به عنوان جنگ نرم یاد می‌شود، افزود: هدایت افکار عمومی توسط رسانه ها مهم است، رسانه ابزار جدیدی نیست قالب و شکل آن متفاوت و مدرن شده، همواره در طول تاریخ با این ابزار سروکار داریم و باورمان است که مهمترین عرصه در تاریخ، نبرد های رسانه ای بوده که افکار عمومی را هدایت می کردند.

جانشین بسیج اقشار سپاه سلمان استان تصریح کرد: ما در نوک پیکان تقابل مان در تاریخ انقلاب اسلامی شاهد نبردی هستیم که اصحاب رسانه در این امر خط مقدم هستند، تبیین گری، صداقت و انتقاد عناصری هستند که رهبر انقلاب در توصیف رسانه‌ها مطرح می‌کنند.

اقناگری و مطالبه گری هزینه دارد

وی گفت: اگر بخواهیم جنگ نرم را در دو عبارت خلاصه کنیم نبرد اقنا و اقوا است، یعنی طرف مقابل سعی بر اقوا دارد و کارسخت را جبهه دیگر با اغنا انجام می دهد، انقلاب اسلامی نیاز به کار اغنایی و تببین دارد بر این اساس تکلیف سنگینی بر عهده رسانه است.

این مقام مسئول ادامه داد: اگر رسانه عَلَم مطالبه‌گری را به دست نگیرد و نسبت به مسئله های جامعه خود بی تفاوت باشد و نسبت به مشکلات جامعه درک نداشته باشد و این درد مردم را فریاد نزند؛ کسانی عَلَم مطالبه‌گری حق شما را به دست می گیرند که خیلی نسبت به این انقلاب و مردم دغدغه ندارند باید مراقب بود.

وی گفت: کار رسانه در استان سیستان وبلوچستان این است که اولا انقلاب، دوم مسئله استان را بشناسد و در آخر در مناسبت های سیاسی خود را هزینه برای افراد جریان های سیاسی نکند؛ اگر به سمت جریان های سیاسی سوق داده شود و برای آن هزینه بدهد آزادگی خود را از دست می دهد؛ در حالی که آزادگی مهمترین ویژگی یک رسانه صادق است.

کیخا اذعان کرد: ابوذر یکی از یاران پیامبر است که درد مردم را شنیده و مطالبه گری و تبیین گری می کرد اهل معامله نبود؛ آنجایی که جامعه به انحراف می رفت عَلَم مطالبه گری و تبیین گری را به دست می گرفت؛ مطالبه گری، تببین گری  و کار اغنایی چون در مقابل اغواگری است و عَلَم اغوا گری دست جریان فساد است اغناگری و مطالبه گری هزینه دارد.
 
رسانه ای که جرأت و جسارت ندارد جایگاه خود را تنزل داده است

وی افزود: اگر روزی کار مطالبه‌گری کرده و فریاد مردم و حرف انقلابی زدید، که رهبر انقلاب می‌گویند "عدالت را مطالبه کنید اگر اشتباه کردید عذرخواهی کنید که آن هم هزینه دارد و من خود پشتیبان شما هستم"؛ رسانه ای که جرأت و جسارت هزینه دادن، ندارد آن رسانه در حد یک خبرنگار تشریفاتی خلاصه شده و جایگاه خود را تنزل داده، باید فریاد زد برای انقلاب هزینه داد  اگر برای انقلاب هزینه ندهیم انقلابی‌ نیستیم.

جانشین بسیج اقشار استان ادامه داد: چرا برچسب محرومیت از سیستان و بلوچستان حذف نمی شود؛ معتقد هستم مقایسه قبل و بعد انقلاب با یکدیگر ظلم است و اصلا قابل مقایسه نیست آن را با دوران پهلوی بیازماییم؛ امروز در انقلاب بحث از "وجود" و دوره پهلوی از "عدم وجود" است.

کیخا خاطر نشان کرد: یکسری از عوامل نگذاشتند آنچه باید بودیم، باشیم؛ بر این اساس رسانه باید این عوامل را پیدا و آنها را فریاد بزند که بیانیه گام دوم انقلاب راهکاری در تحقق مسیر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۲۸۴


ارسال