جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیت الله محامی گفت: عمل به سیره پیامبر و ائمه هدی و بهترین راه قدردانی و قدر شناسی از آنان است، رعایت ادب و اخلاق مورد توجه ائمه اطهار و قرآن کریم است.
به گزارش عصرهامونف به نقل از  زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: ایام اعتکاف را در پیش رو داریم اما به دلیل بیماری کرونا این مراسم برگزار نمی شود اما باد از برکات این ایام بهره مند شویم و اعمال این روزها را انجام دهیم و به توصیه رهبر انقلاب مردم خداجوی در هر سه روز نماز حضرت جعفر طیار را برای رفع مشکلات و آمرزش گناهان بخوانند.

وی افزود: روز میلاد امیرالمومنین (ع) به نام روز پدر نامگذاری شده است این روزبزرگ را به پدران جامعه اسلامی که در تربیت فرزندان خود اهتمام دارند تبریک می گویم، در حدیث نبوی آمده است من و علی(ع) پدران امت هستیم ولی الهی، امام جامعه اسلامی  است و باید این روز را به امام زمام(عج) تبریک بگوییم و به صورت گفتاری و رفتاری قدرشناس وجود آن حضرت باشیم .

وی خاطرنشان کرد: ما باید همواره رابطه قلبی را با امام زمان(عج) حفظ کنیم و در شبانه روزی دقایقی را با تلاوت قرآن و زیارت نامه با امام درد و دل کنیم، عملکرد ما مورد رضایت ایشان باشد. همچنین باید به مقام معظم رهبری به عنوان رهبر و پدر جامعه روز پدر را تبریک بگوییم و در گفتار و رفتار این قدرشناسی را نشان دهیم و تلاش کنیم که عملکرد ما در چارچوب ولایت ولی فقیه باشد.

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: عمل به سیره پیامبر و ائمه هدی و بهترین راه قدردانی و قدر شناسی از آنان است، رعایت ادب و اخلاق مورد توجه آنان و قرآن کریم است، و مباحث اخلاقی به صورت ریز و درشت بیان شده است، اهمیت موضوع اخلاق تا جایی است که پیامبر اکرم می فرماید من مبعوث شدم تا مکارم اخلاقی را کامل کنم و هر آنچه دراین باره مورد نیاز جامعه بشری است بیان کنم و نبی اکرم(ص) خود اولین عمل کننده به این آیات نورانی و در اوج قله رعایت اخلاق و ادب بود.

وی ادامه داد: فرزندان امیرالمومنین و دیگر ائمه هدی هر کدام سرآمد روزگار در رعایت اخلاق و ادب بودند، نمونه های زیادی از برخورد اخلاقی پیامبراکرم و حضرت علی را در رفتار با افراد خوانده و شنیده ایم.
برخورد ابا عبدالله الحسین در عاشورا و کربلا را شنیده ایم وقتی حُر وارد شد خود ایشان به لشکر دشمن و اسب ها و مرکب های آنها آب دادند و در قرآن کریم آمده است به خدایان باطل دشنام نگویید تا آنها هم از سر نادانی به خدای شما ناسزا نگویند اگر ناسزاگویی رواج پیدا کند حق و باطل نمی شناسد.

آیت الله محامی اذعان کرد: رعایت اخلاق حتی با دشمن و کافر مورد تاکید دین اسلام است جامعه اسلامی باید مملو از ادب، اخلاق و جامعه ای نمونه از این نظر باشد گاهی در جامعه خود شاهد بداخلاقی های رفتاری و گفتاری در محیط خانواده و اجتماع هستیم ادب و اخلاق باید در همه جا رعایت سود و همه مردم مسئولند به خصوص مسئولان و روحانیون و فرهیختگان مسئولیت بیشتری برای رعایت ادب و پرورش سایرین در این زمینه دارند.

وی افزود: یکی از راه های تحصیل تقوای فردی و اجتماعی، درس گرفتن از تاریخ، شناخت توطئه های دشمن و حضور در صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی است،دولت جدید آمریکا سر کار آمده است در مورد برجامی حرف های متعددی قبل انتخابات گفتند اما کاری انجام نشده و همان روش دولت قبل را در پیش گرفته است البته به گفته رهبر انقلاب تا در عمل رفع تحریم ها انجام نشود و راستی ازمایی هایی برداشتن تحریم انجام نشود، سیاست جمهوری اسلامی تغییر نخواهد کرد و طبق مصوبه مجلس اگر تا پنجم اسفند طرف های برجام به تعهدات برجامی خود بازنگردند دولت جمهوری اسلامی موظف است اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

وی ادامه داد: دشمن همواره به دنبال ضربه زدن از هر راهی است اگر دولت آمریکا موضوع صلح را مطرح و انصارالله یمن را از لیست تروریست بردارد به دنبال این است که ال سعود را از باتلاقی که در آن گرفتار شده نجات دهد، مردم یمن ۶سال در مقابل عربستان با آن همه ثروت، مقاومت کرده است و آمریکا به دنبال حفظ آل سعود است تا منافع خود و اسرائیل را در عربستان تقویت کند، داعش دست پرورده خود آمریکایی هاست و هنوز با سران آنها جلسه دارند و از آنان پشتیبانی می کنند تا به خیال خام خود دوباره در عراق و سوریه قدرت پیدا کنند اما به برکت خون شهید سلیمانی و المهدی المهدی این آرزو را به گور خواهند برد.


امام جمعه زاهدان گفت: سوم اسفند صدمین سالگرد کودتای انگلیسی و رضاخانی است که با فشار به احمدشاه قاجار مقدمات را برای قدرت دادن به رضاخان مهیا کردند و پهلوی ها سالیان سال با پشتیبانی آمریکا و انگلیس دست به جنایات متعدد در کشور زدند همه  باید با تاریخ کشور آشنا شویم دانشجویان و دانش آموزان باید بدانند که چه تحولاتی رخ داده تا تحت تاثیر تلویحات دشمن قرار نگیرند و عده ای کودتای رضاخانی را کودتای ملی بیان  و نقش انگلیس را کمرنگ نکنند‌.

وی تصریح کرد: همچنین سوم اسفند سالروز پیام تاریخی امام خمینی خطاب به روحانیت است که به عنوان منشور روحانیت شناخته می شود و درواقع وصیتی اختصاصی برای روحانیون است که به تعبیر رهبرانقلاب باید مثل درس و کتاب مورد توجه روحانیون و حوزه های علمیه قرار بگیرد و این خطاب  برای عموم مردم نیز قابل استفاده است، روحانیون وظیفه بیشتری در برابر این میان دارند و باید برای تحقق آن تلاش ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رزمایش ترکیبی سپاه در غرب کشور که از توانمندی های جدیدی در رزم شبانه پرده بر داشت و آمادگی کشور را تحت فرماندهی رهبر انقلاب نشان می دهد و پیام قدرت به دشمن است، در هفته اخیر هیئت های مختلف فرهنگی و اقتصادی به استان سفر داشتند همه دستگاهها باید تلاش کنند بودجه ها بری استان مصرف و سرمایه گذاری شود، ۴۷هزار واحد مسکونی برای ساخت در استان مصوب شده است و همه نهادهای اجرایی باید در این زمینه همکاری و همراهی داشته باشند تا خدمت بیشتری به مردم استان انجام شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۲۹۲


ارسال