يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳
با هدف افزایش ایمنی محورها انجام شد؛
نصب 2800عدد انواع علائم ایمنی در جاده های سیستان وبلوچستان/صرفه جویی 36 میلیارد ریالی با راه اندازی اکیپ خط کشی
 
ایوب کرد، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت:به منظور افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای 2 هزار و 800 عدد علائم ایمنی در جاده های استان نصب شد.
ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد:  این اداره کل به منظور کاهش هزینه ها و استفاده بهینه از اعتبارات، نسبت به راه اندازی اکیپ امانی خط کشی اقدام کرد که این امر صرفه جویی 36 میلیارد ریالی در مصرف اعتبارات مربوطه را در 11 ماهه سال جاری به همراه داشته است.

وی افزود: عملیات خط کشی محورهای مواصلاتی در این مدت توسط نیروهای اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های این اداره در سطح یک هزار و 270 کیلومتر از محورهای مواصلاتی تحت پوشش انجام شده است که در صورت اجرا توسط پیمانکار، بیش از 9 میلیارد و 900 میلیون تومان هزینه می شد که با این روش، تنها 6 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به مزایای اجرای شیار لرزاننده در محورهای مواصلاتی، ادامه داد: نیروهای این اداره کل با نصب 506 کیلومتر شیار لرزاننده در محورهای تحت پوشش با افزایش ضریب ایمنی در راه ها، سبب شدن رانندگان بلافاصله پس از انحراف از مسیر با دریافت هشدارهای لرزشی و صوتی به مسیر اصلی باز گردند و بدین ترتیب از بروز حوادث احتمالی و سوانح ناگوار جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: همچنین رنگ آمیزی تعداد یک هزار و 200 عدد نیوجرسی، ساخت 95 عدد پایه های تابلو و چراغ چشمک زن و تعمیر و نصب 352 چراغ چشمک زن سولار و برقی از دیگر اقدامات اداره ایمنی، ترافیک و حریم راه های این اداره کل در 11 ماهه سال جاری بوده است.

کرد گفت: این اداره کل به منظور افزایش ایمنی تردد کاربران جاده ای در این مدت اقدام به نصب 2 هزار و 800 عدد علائم ایمنی، ساخت و بازسازی 154 متر مربع تابلو اطلاعاتی و کیلومتر شمار و نصب و اجرا تعداد 200 عدد گاردریل کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۳۵۴


ارسال