يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
در گفت و گو با بخشدار دامن ایرانشهر عنوان شد؛
جای خالی گواهينامه محصولات ارگانيك برای ارقام خرما/فارغ‌التحصیلان کشاورزی به تاسیس شهرک گلخانه ای امیدوار هستند
 
مرتضی سایگانی گفت: پتانسیل بالای بخش دامن ایرانشهر در حوزه کشاورزی، باغداری و همچنین تعداد زیاد فارغ التحصیلان کشاورزی بیکار در این منطقه متولیان امر را بر آن دارد تا کار احداث شهرک گلخانه ای را در دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش عصرهامون مرتضی سایگانی، بخشدار بخش دامن ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: مرکز خدمات کشاورزی این منطقه قدمتی بیش از ۵۰ سال دارد كه انتظار می رود مسئولین و مدیران استانی با بهره گیری از ظرفیت این حوزه نسبت به اختصاص كد مستقل، مرمت و بازسازی ساختمان، تامين نیروی کار و تجهیزات این مکان همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به این که زمین مناسب و آب کافی از ملزومات اساسی برای کشاورزی بوده، افزود: برای فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی و علاقمندان به این کار در بخش دامن اگر شهرک گلخانه ای احداث شود این امر باعث رونق و اشتغال نیروی کار این منطقه می شود.

بخشدار دامن تصریح کرد: با توجه به این که ۱۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت نخیلات اختصاص به این منطقه دارد و خرمای برداشت شده از این منطقه ۱۰۰ درصد ارگانیک است، بنده خواستار صدور گواهینامه ارگانیک محصولات، برای کشاورزان این بخش هستم تا آنان نیز بتوانند از مزایای این طرح بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: امروزه بسیاری بر این باور هستند که مصرف محصولات ارگانیک باعث می شود دچار برخی بیماری ها نشده و زندگی سالم تری داشته باشیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: محصول ارگانیک از جمله انواع خرما به محصولاتی گفته می شود که منشا آن کاملا طبیعی بوده و در فرآیند تولید آن از مواد و کودهای شیمیایی و هر گونه آفت کش های کارخانه ای استفاده نشده باشد، بنابراین نخلدارانی که آن ها را تولید می کنند برای افزایش و تسریع رشد این محصولات و حتی برای تغذیه ی آن ها از کودهای طبیعی استفاده می کنند.

وی خاطر نشان کرد: همین امر موجب بهبود کیفیت خاک، کاهش آلودگی و ضرر و زیان به محیط زیست خواهد شد و از مهمترین عوامل استفاده از کودهای طبیعی مزه ی بهتر و طبیعی تر خرما است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۳۷۸


ارسال