يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ,28 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۲
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان:
گرمای شدید هوای چابهار عامل کاهش عملکرد تجهیزات برق رسانی است/ اورهال کردن ترانسفورماتورها راه حل بهبود پایداری شبکه
 
خلیل عوض زاده گفت: شرایط آب هوایی و گرمای شدید شهرستان چابهار در طول تابستان اثرات نامطلوبی بر تجهیزات شبکه بویژه ترانسفورماتورها می‌گذارد.
به گزارش  عصرهامون به نقل از چهاربهاران، خلیل عوض زاده؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در بازدید کارشناس دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع برق از کارگاه اورهال و تعمیر ترانس چابهار بیان کرد: این بازدید با هدف ارزیابی و شناخت عملکرد این شرکت در خصوص اورهال کردن تراسفورماتورهای توزیع برق انجام شد و در صورت تایید این شرکت دیگر نیاز به ارسال ترانسفورماتور به مرکز استان نیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: با انجام فعالیت‌های پیشگیرانه نسبت به اصلاح ترانسفورماتورهای معیوب که مهمترین تجهیزات شبکه توزیع برق هستند، باید اقدامات جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل اساسی در ترانس‌ سوزی‌ های شبکه در طول دوره گرم سال مشکلات روغن‌ریزی ترانس‌ها است اذعان کرد: نشتی روغن از ترانس موجب کاهش خاصیت عایقی و خنک‌کنندگی ترانس و در نتیجه سوختن سیم‌پیچ و آسیب دیدن ترانس می‌شود.

عوض زاده گفت: بدین منظور گروه‌های بهره‌برداری طی برنامه‌ای مدون و سالانه، در تابستان نسبت به بازدید و شناسایی ترانس‌های روغن‌ریزی با شدت کم و زیاد اقدام می‌کنند و در طول دوره سرد و معتدل سال که امکان اورهال و تعمیرات پیشگیرانه در شبکه برق مهیا است.

وی افزود: گروه‌های عملیاتی ترانس‌های دارای روغن‌ریزی شبکه را به کارگاه مجهز ترانسفورماتور شرکت ارسال و نسبت به رفع عیب روغن‌ریزی، تعویض تجهیزات معیوب ترانس، تصفیه و تست روغن ترانس و رنگ‌آمیزی کامل بدنه ترانس اقدام کرده و پس از اورهال کامل، مجددا در محل قبلی شبکه نصب می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: بهبود پایداری شبکه، حفظ و نگهداری تجهیزات، کاهش حوادث اتفاقاتی شبکه در طول تابستان و در نهایت رضایتمندی شهروندان از دیگر مزایای اورهال کردن ترانسفورماتورهای شبکه توزیع نیروی برق است.

کارشناس دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان و بهره بردار امور توزیع برق چابهار از کارگاه اورهال و تعمیر ترانس شرکت بدر نیرو واقع در منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۳۸۸


ارسال