جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ,26 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۱
مسئول مرکز خدمات کسب و کار پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
برگزاری سومین رویداد شتاب با محوریت دریا و کارآفرینی در چابهار/ شناسایی از افراد مستعد و حمایت از طرح نوآور در راستای اشتغال زایی است
 
هژیر میرلاشاری گفت: سومین رویداد شتاب با محوریت دریا و کارآفرینی در چابهار به مدت سه روز برگزار خواهد شد.
به گزارش  عصرهامون، هژیر میرلاشاری؛ مسئول مرکز خدمات کسب و کار پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: سومین رویداد شتاب چابهار با محوریت دریا و با هدف ترویج رویکرد کارآفرینی و توانمندسازی نیروهای بومی، شناسایی افراد مستعد و دارای ایده و حمایت از طرح های نوآور و فناور در راستای ایجاد اشتغال پایدار و بهره وری مناسب و اصولی از منابع آبی جنوب استان به مدت سه روز در شهرستان چابهار برگزار می شود.
 
وی افزود: محورهای این رویداد با توجه به پتانسیل سواحل مکران وجود اداره شیلات کل استان، مرکز تحقیقات شیلات آبهای دور چابهار، مرکز اقیانوس شناسی و سازمان تجاری و صنعتی منطقه آزاد چابهار است.
 
مسئول مرکز خدمات کسب و کار پارک علم و فناوری تصریح کرد: موضوعات این رویداد که علاوه بر توسعه فناوری قابلیت تجاری سازی هم دارد شامل: فناوری های نوین در بخشهای جلبکها و آبزیان، ماهی و میگو؛ انرژی در بخشهای پرورش میکروجلبک در پسابهای شهری و صنعتی، بازیافت محصولات دریایی و مزارع میکروجلبک؛  مارکتینگ یا تجاری سازی در بخش های برندسازی، شبکه سازی و صادرات در نظر گرفته شده است.
 
وی ادامه داد: این رویداد به همت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، مرکز تحقیقات شیلات آب های دور چابهار، مرکز دانشگاه بین المللی چابهار، سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره کل شیلات استان و ستاد توسعه زیست فناوری در جنوب سیستان و بلوچستان برگزار می شود.
 
میرلاشاری اذعان کرد: این رویداد آموزشی در سه روز و با حضور مربیان و منتورهای با تجربه با کارگاههای آموزشی مختلف جهت آشنایی شرکت کنندگان با مباحث استارت آپی و کارآفرینی برگزار خواهد شد و در نهایت سه تیم برتر توسط هیئت داوران انتخاب می شود.
 
وی خاطر نشان کرد: از مزایای حضور در پردیس پارک علم و فناوری استان در شهرستان چابهار، استقرار رایگان، معافیت های مالی و گمرکی، حضور در نمایشگاهها و جشنواره های مختلف و آموزش مباحث مالی، بازرگانی، حقوقی و برخورداری از امکانات لازم است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۳۹۵


ارسال