چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۰
سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
کرونا ضعف های عدالت آموزشی را به رخ کشید/ ناتوانی 70درصد دانش آموزان از دسترسی به موبایل و اینترنت
 
علی شعبانی گفت: با شیوع ویروس کرونا و ضرورت آموزش به صورت مجازی، حدود ٧٠ درصد جامعه توان خرید نرم افزار ها و ابزارهای هوشمند و یا دسترسی به اینترنت را نداشتند و پیام این بوده که در بخش عدالت آموزشی خوب برنامه ریزی نشده است‌‌.
به گزارش عصرهامون؛ علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اجرای طرح ها و برنامه های ملی باید به نحوی باشد که سیاست گذاری کلان ابتدا شرایط کلی جامعه هدف را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد، با شیوع ویروس کرونا و ضرورت آموزش به صورت مجازی، حدود ٧٠ درصد جامعه توان خرید نرم افزار ها و ابزارهای هوشمند و یا دسترسی به اینترنت را نداشتند و پیام این بوده که در بخش عدالت آموزشی خوب برنامه ریزی نشده است‌‌.

وی افزود: بايد قبل از اجرای این گونه طرح ها، تدابیر لازم برای زیر ساخت ها پیش بینی و سپس اجرایی شود.

سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر تصريح کرد: مسؤلیت آموزش و پرورش در تربیت فرزندان جامعه بسیار سنگین بوده و بعد پرورش و تربیت دانش آموزان مهم تر از این بعد تعلیم است.

رئیس شورای آموزش و پرورش ایرانشهر عنوان کرد: در دوران انقلاب اسلامی در آموزش رشد خوبی داشتیم اما در بخش پرورشی نیاز به کار بیشتر است.

وی با بیان این که معلمی که شغل انبیاست، جلوه گاه هنر عشق ورزیدن است، گفت: هیچ لذتی بالاتر از یادگیری وجود ندارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: معلم در حین یاد دادن، خود در حال یادگیری بوده و به دانش و آگاهی های خود ژرفا می بخشد.

شعبانی گفت: رویکرد علمی و هدفمند به تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان این شهرستان از نقاط قوت و امیدوار کننده در آموزش و پرورش این منطقه بوده و نگرش بلندمدت در جهت تربیت نسل پویا، تحول گرا و تحول آفرین از اولویت ها و ضرورت ها است‌.

فرماندار ایرانشهر تصریح کرد: یادگیری باید منجر به تغییر در رفتار شود و اگر در رفتار مان تغییر ایجاد نشود یعنی تعلیمی در وجود ما رخ نداده و باید مستمر ارزیابی کنیم که آموزش ها چقدر در جامعه تاثیرگذار است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۲۳


ارسال