چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال تاکنون علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا، صادرات از پایانه های مرزی از مرز یک میلیون و 300 هزار تن گذر کرده است.
ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و 338هزار و 528 تن کالا توسط 57 هزار و 268 دستگاه کامیون در 11 ماهه سال جاری از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شد.

وی با بیان اینکه سیمان، بنزین، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از مرزهای زمینی این استان را تشکیل می دهند، افزود: بیشترین سهم صادرات این مدت با 728 هزار و 467 تن به پایانه مرزی میلک اختصاص دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: سیستان ‌و بلوچستان یکی از استان‌هایی است که بیشترین مرزهای خاکی و آبی را دارد سابقه تاریخی این استان در مبادلات تجاری و قرار داشتن در مهم‌ترین مسیر تجاری دنیای قدیم(جاده ابریشم) و نیز مراودات قومی و فرهنگی و اجتماعی مرزنشینان با کشورهای همسایه این استان پهناور کشورمان را همواره در یک موقعیت صادراتی خاص قرار داده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حجم واردات از پایانه های مرزی استان در 11 ماهه سال جاری 63 هزار و 515 تن و ترانزیت را 576 هزار و 190 تن دانست و گفت: اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل است.

کرد خاطر نشان کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا، هم مرزی با کشورهای صادرات‌ پذیر سبب شده تا این استان بهترین گزینه برای صادرات انواع کالاهای تولید داخل به کشورهای افغانستان و پاکستان باشد به طوری که در حال حاضر به طور متوسط روزانه ۴73 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌ کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۲۶


ارسال