چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
هواشناسی هشدار داد؛
فردا؛ ورود سامانه بارشی به سیستان و بلوچستان/ بارش برف و باد شدید برای ارتفاعات خاش پیش بینی شد
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پنجشنبه و جمعه سرعت وزش باد در ارتفاعات سه هزار متری و بالاتر رشته کوه تفتان به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد که به هیچ عنوان مناسب برای کوهنوردی نیست.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به احتمال همزمانی بارش برف همراه با وزش باد شدید طی دو روز آینده، توصیه می شود مسئولان ورزشی و مدیریت بحران استان و شهرستان خاش از صعود احتمالی کوهنوردان به ارتفاعات این شهرستان به ویژه کوه تفتان جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: علاوه بر وزش باد شدید، دمای هوای نیز در این مناطق کاهش قابل توجهی خواهد داشت، به طوری که پیش بینی می‌شود نسبت به روزهای گذشته بین 10 تا 15 درجه سلسیوس کاهش یابد و یخبندان شبانه روی دهد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از اواخر پنجشنبه سامانه بارشی وارد استان می شود که عمده فعالیت آن در نواحی مرکزی، ارتفاعات خاش و تفتان، زاهدان و میرجاوه روی می دهد.

ملاشاهی با بیان این که احتمال می رود بارش ها در برخی مناطق با آبگرفتی معابر نیز همراه شود، افزود: بر اساس آخرین تغییرات مدل های جوی پیش بینی می شود این سامانه بارشی با شدت کمتر و به صورت پراکنده در شمال و جنوب استان نیز فعالیت کند.

این مقام مسئول گفت: سامانه بارشی تا روز جمعه در استان فعال خواهد بود و به تدریج از مرزهای شرقی استان خارج می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۳۵


ارسال