چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
یک کارشناس مذهبی مطرح کرد؛
روش و منش امیرالمومنین بهترین الگوی سبک زندگی /اعمال و رفتار ما باید علی وار باشد
 
حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه گفت: الگو گرفتن از ساده زیستی و سبک زندگی اهل بیت(ع) به این معناست که اصول حاکم بر زندگی آنان را فرا بگیریم و به کار ببندیم.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه کارشناس مذهبی در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: خداوند متعال برای نشان دادن مسیر رشد و تعالی به انسان ها، ذات مقدس ائمه معصومین را بی عیب و نقص خلق کرد تا با نگاه به آنها، مسیر کمال را طی کنیم.

وی افزود: تمام شرایط و اوصافی که برای رسیدن به سعات و کمال مورد نیاز انسان است در زندگی اهل بیت قابل مشاهده است و می توان از آنها در زندگی فردی، اجتماعی و در زمینه های مختلف اقتصادی و سیاسی و دینی از انها استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: برپایی جشن های میلاد ائمه معصومین فرصتی برای مطالعه در زندگی اهل بیت است و این مناسبت ها بهترین فرصت برای کسب معارف این بزرگان است،ارزش این است که افق زندگی آنان در پیش روی ما باشد و مردم و مسئولان در امورات مختلف عدالت اجتماعی و اقتصادی و غیره به این سمت و سو بروند و اعمال و رفتارهای خود را به عدالت امیرالمومنین نزدیک کنند.

اصغری حسامیه تاکید کرد: ما برای اینکه بتوانیم مسیر کمال را در پیش بگیریم باید اعمال و رفتار ما شبیه به اهل بیت (ع) شود و تنها با ادعای شیعه بودن این میسر نمی شود و به فرموده امام صادق(ع) باید ببینیم حضرت علی (ع) با چه کارهایی به این درجه رسید و شما هم این کارها را انجام دهید و  باید در عمل خود را به ذوات مقدس معصومین نزدیک کنیم.

وی با بیان اصول حاکم بر زندگی اهل بیت(ع) ادامه داد: الگو گرفتن از ساده زیستی و سبک زندگی اهل بیت(ع) به این معناست که اصول حاکم بر زندگی آنان را فرا بگیریم و به کار ببندیم ، چرا که فردای قیامت کسانی با اهل بیت محشور خواهند شد که در عمل خود را به آنها نزدیک کرده اند.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: شیعه تنها به جشن گرفتن اعیاد و نامگذاری فرزندان به نام اهل بیت(ع) نیست، توجه به این مظاهر ارزشمند است اما نکته اصلی این است که از این جشن ها رنگ و بوی امیرالمومنین و اهل بیت(ع) را بگیریم چرا که اگر در عمل شبیه به اهل بیت نباشیم از شفاعت آنان در قیامت بهره مند نخواهیم شد، امام صادق فرمودند دروغ در زندگی امیرالمومنین جایی نداشت پس کسی که دروغ بگوید فردای قیامت شیعه علی نیست.

وی افزود: برخی افراد شیعه نیستند اما عمل خود را به امیرالمومنین نزدیک می کنند مانند جردان مسیحی که حضرت علی(ع) را پیشوا و الگوی خود معرفی می کند، بنابراین باید اعمال ما رنگ اهل بیت را به خود بگیرد و در فضای رفتاری آنها قرار بگیریم.

وی اذعان کرد: نظام جموری اسلامی ایران تنها حکومت برگرفته از فقه اهل بیت (ع) در اداره امور جامعه است و به گفته مقام معظم رهبری باید گله مندی ها مردم از برخی امورات را حل و فصل کنیم و در عمل شبیه به حضرت علی (ع) باشیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۴۰


ارسال