چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
محمد مهدی گرگیچ گفت: تعرض به بیت المال؛ اقدامی ناشایست با پشتیبانی استکباراست.
محمد مهدی گرگیچ، یکی از بزرگان طوایف سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون با بیان این که در هر مملکتی از این مسائل پیش می آید، گفت:  اهانت به مقدسات و توهین به  نام مبارک رسول اکرم (ص) مردود است، حمله به حافظان امنیت محکوم است، از مسئولان، ‏فرماندهان نظامی و انتظامی تقاضا داریم موضوع را با درایت بررسی کنند، عدالت در کشور حکم فرماست و موارد با صداقت ‏برای ملت ایران به ویژه سیستان وبلوچستان توضیح داده می شود.

وی ادامه داد: ما به عنوان سران طوایف وظیفه داریم از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنیم، ‏در بسیاری از مناطق کشور به خصوص سیستان و بلوچستان طوایف نقش مهمی دارند، گاهی به صورت عمد یا ناخودآگاه اقداماتی انجام می شود که باید با درایت و بزرگی ریش سفیدان، معتمدان و مسئولان کنترل شود.

وی افزود: در این گونه حوادث باید بر اساس شرع مقدس و قوانین جمهوری اسلامی برخورد و آن را بررسی کرد تا اگر کسی خطایی مرتکب شده است با وی برخورد شود.

گرگیج با تاکید بر اینکه تبلیغات بسیاری توسط دشمنان در این رابطه در حال انجام است که به ما صدمه می زند، اذعان کرد: دشمنان در این زمینه فعال بوده و به دنبال صدمه زدن به کشور هستند، از عموم مردم درخواست کردیم تا در حفظ آرامش همکاری کنند و اجازه ندهند که هیچ کس موجب برهم خوردن امنیت شود.

وی ادامه داد: رسانه های معاند وقتی حمایت سران طوایف و بزرگان نظام را مشاهده کرده و دیدند نقشه هایشان نقش بر آب شده است، باز هم دست از تلاش نکشیده و به ما توهین کردند و القابی دادند که ما ترسی از این القاب نداریم و به نوکری جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم.

این بزرگ طایفه گرگیج با اشاره به اینکه راه مردم از اشرار و تروریست ها جداست، اذعان کرد: مردم در این استان باید هوشیار عمل کنند و به دشمنان اجازه ندهند تا با اقدامات خود وحدت و آرامش جامعه را برهم بزنند، در حوادث اخیر نیز همگان می دانند راه اشرار و تروریست ها از مردم جداست، این اقدامات خرابکارانه تنها با هدف برهم زدن امنیت و آرامش جامعه انجام می شود.

گرگیج با تاکید بر اینکه تعرض به بیت المال و اقدام مسلحانه به هیچ عنوان درست نیست، تصریح کرد: این اقدامات به هیچ وجه کار مردم نیست، بلکه با تحریک استکبار جهانی و اقدام معاندین و اشرار انجام می شود، این مردم همان هایی هستند که بلای 100 سال قبل را سر انگلیسی ها آورده و با قدرت از کشورشان دفاع کردند.

وی افزود: دین، پیامبر، این آب و خاک، نظام و رهبری خط قرمز ماست و کسی حق تعرض و اهانت ندارد، بزرگان طوایف، علما، ریش سفیدان و معتمدان وظیفه دارند که در این راستا کمک کنند.

این بزرگ طایفه گرگیج با بیان این که مذاکره حلال مشکلات است و تعرض به بیت المال و خونریزی   راه حل نیست، ادامه داد: درست است که ضعف هایی در دولت وجود دارد و انتقادهایی به عملکردش داریم، اما دولت را خودمان انتخاب کردیم و کاستی ها را نیز باید با صحبت حل کنیم، از سویی مدعیان غربی هم کاستی های بسیار زیادی دارند.

وی خاطرنشان کرد: امکانات زیادی را در بخش معادن، کشاورزی و دیگر زمینه ها داریم که باید مردم در زمینه تولید پای کار بیایند، چراکه تنها دولت نمی تواند در راستای رونق تولید و اشتغال آفرینی گام بردارد که البته طرح های زیادی راه اندازی و بسیاری از جوانان مشغول به کار شدند، باید همگان در این مسیر کمک کنیم و سوژه دست دشمن ندهیم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۵۶


ارسال