چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
مدرس حوزه های علمیه اهل سنت زاهدان :
مافیای سوخت از طرح رزاق عصبانی است/خط مردم از اشرار مسلح جداست
 
مولوی عبدالغنی دهانی گفت: خط مردمی که برای امرار معاش به ناچار سوخت بری می کنند با اشرار مسلح جداست، مردم ما اسلحه به سمت حافظان امنیت نمی گیرند.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالغنی دهانی مدرس حوزه های علمیه اهل سنت زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: دشمن در حادثه شمسر سراوان خیلی موج سواری و بزرگ نمایی کرد به گونه ای که برخی گمان می کردند تعداد زیادی از افراد کشته شده اند، دشمن سعی دارد از مظلومیت و فقر مردم برای رسیدن به اهدافش استفاده کند، مردم در اینگونه مواقع باید احساسات خود را کنترل کنند و عاقلانه بیندیشند و تصمیم بگیرند، تحقیق و بررسی لازم درباره علت ماجرا انجام شود.

وی افزود: آگاهی و هوشیاری مردم برای حفظ وحدت و جلوگیری از شبهه آفرینی و نفوذ دشمن لازم است، این وظیفه علما، روحانیون، صاحبان تریبون و قلم است تا به مردم اطلاع رسانی کرده و حقیقت را بیان کنند تا مردم از ماجرا آگاه شوند.

وی خاطرنشان کرد: عده ای که مافیای سوخت هستند در این ماجرا مقصرند افرادی که به فرمانداری سراوان حمله کردند همین هایی هستند که نمی خواهند کسی حقیقت ماجرا را بداند تا خون افرادی که در مرز کشته شدند پایمال شود، مافیای سوخت که منافع خود را در خطر دید، تنش ایجاد کرد تا حق افرادی که از مرز تامین معیشت می کنند، ضایع شود، بی تردید مافیای سوخت از اجرای طرح رزاق ناراحت است.

مولوی دهانی ادامه داد: مسئولان باید در این اوضاع اقتصادی و تحریم های موجود، به فکر مردم باشند چراکه برخی به ناچار تنها راننده ماشین سوخت بر می شوند تا نانی برای خانواده خود به دست بیاورند، مسئولین تدبیری بیندیشند تا مردم از روزنه مرز بتوانند امرار معاش کنند، چندین سال است که مردم از این راه ارتزاق می کنند نیاز است تا با چاره اندیشی، مردم از این فرصت برای کار آفرینی و تبادل کالا استفاده کنند.

مدرس حوزه های علمیه زاهدان تاکید کرد: مسئولان باید اطلاع رسانی دقیق کنند و نگذارند که دشمن از فقر مردم سوءاستفاده و روی آن موج سواری کند و از سوی دیگر علما و بزرگان با روشنگری اجازه ندهند که وحدت و همبستگی و عشق مردم به ولایت فقیه خدشه دار شود.

وی اذعان کرد: تیراندازی به پاسگاه کورین کار مردم نبود و گروهک های تروریستی مستقیم به سمت ماموران شلیک کردند خط مردمی که برای امرار معاش به ناچار سوخت بری می کنند با اشرار مسلح جداست، مردم ما اسلحه به سمت حافظان امنیت نمی گیرند در این حادثه تروریست ها و گروهک ها در بین مردم نفوذ کرده و به سمت نیروهای انتظامی و پاسگاه ها شلیک می کردند.

وی افزود: روشنگری سبب حفظ وحدت مردم می شود و سبب می شود آنها صف خود را از گروهک های تروریستی جدا کنند، مردم شیعه و سنی در طول عمر 42 ساله انقلاب توانستند با وحدت و همبستگی، ید واحدی در مقابل دشمن باشند، بلوچ و فارس در کنار هم امنیت مرزها و کشور را تامین کنند.

مولو دهانی گفت: شبکه های معاند و افرادی که تشنه خون مردم ایران هستند و کینه نظام جمهوری اسلامی ایران را بر دل دارند، همه را تشویق به آشوب و التهاب می کردند و سعی داشتند تا از احساسات مردم سو استفاده کرده و با بزرگنمایی حوادث به التهاب موجود دامن بزنند و با دروغ پردازی و شبهه افکنی فضای استان را متشنج کنند.

وی ادامه داد: نفوذ دشمن و تشویق مردم به ایجاد التهاب آشکار بود وگرنه نیروی انتظامی و حافظان امنیت از همین مردم و حافظ آسایش آنها هستند و انجام این اقدامات از سوی دشمن صورت گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۴۸۵


ارسال