چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرد؛
گره گشایی اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت مطالبات کارگران
 
کریم یاوری گفت: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود، بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران است
به گزارش عصرهامون؛ کریم یاوری، مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سیستان و بلوچستان بیان کرد: این وزارتخانه شناسایی، پیگیری و رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار، تداوم تولید، حفظ حیات اقتصادی و تثبیت و توسعه اشتغال نیروی کار در بنگاه ها دنبال می کند.

وی ادامه داد: صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی حقوقی به دادخواست های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود، بلکه گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل دار در اولویت خواسته‌های کارگران است، چراکه با حل مشکلات بنگاه‌ها، کارگران به خواسته‌های قانونی خود دست پیدا می کنند.

این مقام مسئول گفت: نکته حائز اهمیت این است که کارگران علی‌رغم تنگناهای معیشتی که با آن مواجه هستند، در شرایط تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس منحوس کرونا همکاری های قابل توجه و ویژه ای را برای گذر از مشکلات اقتصادی با مدیران و کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار به عمل می‌آورند.
 

وی ادامه داد: وجود و نقش تشکل های کارگری برای ایجاد روحیه بین کارکنان و کارگران برای پیشرفت امور و دستیابی به میزان تولید و خدمات پیش‌بینی شده و برنامه های تولیدی و خدماتی بنگاه‌های اقتصادی است، به همین دلیل نباید نقش تشکل‌های منتخب و قانونی کارگران و کارفرمایان را در این زمینه نادیده گرفت.

 مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار در مرحله اول به عهده مدیران، کارفرمایان و سهامداران بنگاه‌های اقتصادی  و در مرحله بعد با سازمان‌ها و دستگاه‌های صادر کننده جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری و بانک‌هایی است که با پرداخت تسهیلات در ایجاد و احداث بنگاه مشارکت دارند.

یاوری افزود: در نهایت اگر مشکل حل نشد کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استانداران و با حضور اعضا، بانک‌ها و دستگاه‌های مرتبط تشکیل جلسه می دهند و در حل مشکل اهتمام می ورزند.

 وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان با همت استاندار و اعضای دخیل در امور بنگاه های مشکل دار و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، رسیدگی و حل و فصل مشکلات بنگاه‌ها به نحو شایسته‌ای در جلسات مطرح و اقدام های خوبی انجام شده و در حال اجراست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۱۶


ارسال