سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
مدیرکل سازمان انتقال خون استان مطرح کرد؛
کاهش جدی ذخایر خونی در سیستان و بلوچستان/شیوع کرونا مراجعات مردمی را کاهش داده است
 
سهیلا خسروی گفت: با شیوع ویروس کرونا مراجعات مردمی به مراکز اهدای خون به شدت کاهش یافته است و با کمبود ذخایر خونی مواجه شده ایم.
به گزارش عصرهامون، سهیلا خسروی مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا مراجعات مردمی به مراکز اهدای خون به شدت کاهش یافته است و با توجه به نیاز مبرم بیماران به خون و فرآورده های خونی سالم در بیمارستان ها انتقال خون استان با کاهش ذخایر خونی مواجه شده است.

وی افزود: خون سالم یکی از نیازهای حیاتی برای مصدومان حوادث ترافیکی،مادران باردار، بیماران تالاسمی،بیماران هموفیلی و بیماران سرطانی است و با اهدای خون علاوه بر نجات جان انسانها و بهبود ذخایر خونی موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم می آوریم.

وی خاطرنشان کرد: پروتکل های بهداشتی در تمامی مراکز اهدای خون در استان به صورت کامل رعایت می شود و داوطلبان اهدای خون در این خصوص هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

خسروی تاکید کرد:در حال حاضر ذخایر خونی استان به شدت رو به کاهش است و مردم مومن و نوع دوست در چنین شرایطی بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را تنها نگذارند و برای اهدای حون به پایگاه های انتقال خون مراجعه کنند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۴۷


ارسال