چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛
شلیک شکارچیان به حیات وحش ذخیره گاه زیست کره/ 15 سلاح شکاری در تالاب هامون کشف شد
 
وحید پورمردان با بیان این که ماه هاست شکارچیان حیات وحش تالاب هامون را نشانه گرفته اند، گفت: 15 سلاح شکاری در این تالاب که در واقع از سوی جوامع بین المللی به ذخیره گاه زیست کره معرفی شده و به این عنوان شهره است، کشف شد.
وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توجه به فصل مهاجرت پرندگان به تالاب هامون به عنوان یکی از زیستگاه های مهاجرپذیر و مهم در مسیر پرندگان مهاجر زمستان گذران، یگان حفاظت محیط زیست برنامه های متنوعی برای حفظ و حراست شبانه روزی از این منطقه مهم در دستور کار دارد.

وی با اشاره به این که شکارچیان زیادی این روزها در کمین نشسته اند تا این پرندگان را شکار کنند، افزود: با اجرای برنامه های پیشگیرانه، یگان حفاظت محیط زیست شمال استان طی گشت و کنترل های شبانه روزی خود در یک هفته گذشته موفق شد، تعداد 15 قبضه اسلحه شکاری از متخلفان شکار و صید در منطقه تالاب بین المللی هامون کشف کند.

پورمردان ضمن قدردانی از محیط بانان سراسر استان و عزم راسخشان در حفاظت از مواهب الهی ادامه داد: تمام موارد مکشوفه مربوط به جلوگیری از اقدام به شکار بوده و افراد متخلف به مراجع قضایی جهت پیگیری موضوع تحویل شدند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۶۷


ارسال