چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۱
بخشدار دامن؛
عدالت آموزشی بنیان فکر و فرهنگ جامعه است/ کمبود فضای آموزشی مناسب برای دانش آموزان بخش دامن
 
مرتضی سایگانی گفت: عدالت آموزشی می‌تواند بنیان جامعه را متحول کند و در مبانی و ریشه‌های پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، آرمانی چون تحقق این موارد نقش بسزایی داشته است.
به گزارش عصرهامون مرتضی سایگانی، بخشدار بخش دامن شهرستان ابرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: برای تحقق عدالت فضاهای آموزشی، باید کلیه مدارس موجود براساس سند نظام تامین فضا، تجهیزات و فن آوری به روزآوری و  تطابق داشته باشند.

وی افزود: امید است با توجه به ظرفیت های سازمان نوسازی کشور و بخش مشارکت های نوسازی سیستان و بلوچستان در آینده ای نه چندان دور شاهد عدالت آموزشی در بخش دامن ایرانشهر باشیم.

بخشدار بخش دامن تصریح کرد: در همین راستا عیدوزهی مشاور رئیس سازمان نوسازی کشور و قاسمی رئیس مشارکت های نوسازی استان قول مساعد دادند که با همت اداره کل نوسازی مدارس و بخش خصوصی و خیرین مدرسه ساز شاهد کلنگ زنی مدارسي در این منطقه باشیم.

وی عنوان کرد: نابرابری در توزیع سرانه تحصیلی باعث خواهد شد بیشترین آمار مردودی و ترک تحصیل را در میان دانش آموزان روستایی شاهد باشیم.

سایگانی خاطرنشان کرد: وقتی عدالت آموزشی در یک سیستم آموزشی حاکم باشد، فرهنگ آن جامعه پایدار خواهد بود و در بستر این فرهنگ های متوازن بالندگی فکری، اقتصادی، سیاسی رشد می‌کند.

این مقام مسئول گفت: با عدالت آموزشی است که می‌توان بین اجزای جامعه همسویی ایجاد کرده و جوامع را به سمت اهداف متعالی پیش برد، حس میهن دوستی، فداکاری، ایثار و غیرتمندی و ایستادگی را برانگیخت و آن را یک صدا در راه سازندگی و آبادانی و پیشرفت حرکت داد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۷۶


ارسال