چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۶
مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
واردات 400 نفر شتر از طریق بازارچه های مرزی/ محموله های گاو و گوساله وارد سیستان و بلوچستان می شود
 
مبین علی میر گفت: هفته گذشته 400 نفر شتر از طریق بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شدند و دیگر محموله های دامی اوایل هفته آینده وارد استان می شود.
مبین علی میر، مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: هفته گذشته 400 نفر شتر از طریق بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شد.

وی ادامه داد: همه این دام ها برای کشتار به کشتارگاه های استان ارسال شده است و این روند می تواند در فعال کردن صنایع بسته بندی و کشتارگاهی سیستان و بلوچستان موثر باشد.

این مقام مسئول اظهار کرد: دیگر محموله های دامی اوایل هفته آینده وارد استان می شود و آن ها هم شامل شتر هستند، البته رایزنی هایی برای واردات گاو و گوساله به استان انجام شده است و به زودی از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان وارد می شود.

مدیر بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: پس از چندین ماه تعطیلی به دلیل نوسانات ارزی، واردات دام از طریق بازارچه های مرزی استان از ابتدای دی ماه امسال از سر گرفته شد.

میر بیان کرد: روند واردات دام از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان به کشور‌ شتاب می گیرد و با این کار قیمت گوشت قرمز در داخل کشور کاهش می یابد.

وی ادامه داد: قرار است سالانه از محل دام پرواری که وارد سیستان و بلوچستان می شود حدود ۵۰ هزار تن گوشت استحصال شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: این ظرفیت با توجه به زیرساخت های سیستان و بلوچستان و وجود کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی می تواند به 100 هزار تن هم افزایش یابد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۹۰


ارسال