چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کاهش ۲۲ درصدی طلاق با راه اندازی مراکز مشاوره/ سیستان و بلوچستان کمترین آمار جدایی زوجین را در کشور دارد
 
محمدعلی حمیدیان گفت: راه اندازی مراکز مشاوره در سیستان و بلوچستان سبب کاهش ۲۰ تا ۲۲ درصدی طلاق در این استان شده است.
به گزارش عصرهامون، محمدعلی حمیدیان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان امروز در آخرین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در سال جاری که در سالن شهید بهشتی دادگستری استان برگزار شد گفت: این جلسه با محوریت بررسی چالش ها و مسائل طلاق برگزار شد، همچنین دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان به معاونت پیشگیری از وقوع جرم محول شده است.

وی ادامه داد: گزارشاتی از مسئولان امر درباره مسائل خانواده داشتیم که یکی از اقدامات معاونت پیشگیری از وقوع جرم در سال های قبل و به ویژه بعد از تشکیل سامانه تصمیم، راه اندازی مراکز مشاوره ازدواج و طلاق در سراسر استان بود.

این مقام قضایی ادامه داد: این کار به همت دستگاه های اجرایی نظیر بهزیستی انجام شد و لازم بود نظم به مراکز مشاور خانواده داده شود، حاصل تشکیل مراکز مشاوره در استان این است که بین ۲۰ تا ۲۲ درصد طلاق کاهش داشته و زوجین سازش کردند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ثمره تشکیل مراکز مشاوره کاهش طلاق و سازش زوجین است، امیدواریم تا سال بعد بتوانیم مراکز مشاور خانواده را در استان افزایش دهیم و در مرکز استان هم ۲ شعبه مرکز مشاوره تخصصی خانواده تشکیل شده است و امید است بتوانیم در تحکیم بنیان خانواده نقش داشته باشیم.

حمیدیان عنوان کرد: سیستان و بلوچستان کمترین آمار طلاق را در کشور دارد، اما روند صعودی سالانه طلاق نگران کننده است، به همین دلیل در سال‌های اخیر طرح‌های مختلفی از سوی مسئولان دستگاه‌های مرتبط برای مهار روند فزآینده طلاق ارائه شده است.

وی ادامه داد: روند افزایش طلاق در کشور ما طی سال‌های اخیر سیر صعودی داشته و هر ساله آمار نگران‌کننده‌ای از میزان طلاق در کشور منتشر می‌شود.

این مقام قضایی بیان کرد: قطعا مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج بر کاهش نرخ طلاق تاثیر جدی دارد، مشاوره‌ دهندگان هم باید مشاوران خوبی باشند و اقتضائات فرهنگی، اجتماعی جامعه ما را به درستی بشناسند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل سیستان و بلوچستان بیان کرد: مراکز مشاوره در استان برای آموزش و فرهنگ سازی قبل، حین و بعد از ازدواج تشکیل شده و نقش مهمی در تحکیم خانواده و جلوگیری از طلاق وجود دارند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۵۹۹


ارسال