چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۹
در گفت و گو با فرماندار ایرانشهر عنوان شد؛
نقش بی بدیل تربیت اخلاقی در پرورش روح و روان/جامعه ما به بارآوردن آینده سازانی چون رجایی و باهنرها نیاز دارد
 
علی شعبانی گفت: جامعه به انسان هایی نیاز دارد که از لحاظ روحی پرورش یافته باشند و بتوانند منافع و مصلحت های ملی و مسیر عزت را درست تشخیص بدهند.
به گزارش عصرهامون، علی شعبانی، سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، بیان کرد: اصلی ترین رکن فرهنگی و انتقال دانش و علم، باورها، آیین‌ها و مجموعه آن چیزی که ما آن را فرهنگ و تمدن ذکر می کنیم آموزش و پرورش است.

وی افزود: آن چه که شناسنامه یک ملت بوده و آن را از لحاظ هویت و ساختار فکری و اجتماعی، فرهنگی و تمدنی از سایر ملل و اقوام متمایز می کند در بستر آموزش و پرورش شکل می گیرد و به درستی سعادت و سازندگی همه کشورها در گرو آموزش و پرورش است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر تصریح کرد: کیفیت آموزش و پرورش است که می‌تواند چگونه بودن، زیستن و رفتن انسان‌ها را ترسیم کند.

شعبانی با اشاره بر تغییرات مکرر در نظام آموزشی در دهه‌های اخیر، عنوان کرد: این تغییرات در راستای فراگیری، آموزش و ساختن انسان متخصص، دانشمند و فنی بوده است، اما جامعه به انسان های تربیت شده و پرورش یافته نیازمند است تا گذشت ایثار و خصایص خوب انسانی را ترویج کنند.

وی بیان کرد: ما به انسان هایی نیاز داریم که از لحاظ روحی پرورش یافته باشند و بتوانند منافع و مصلحت های ملی و مسیر عزت جامعه را درست تشخیص بدهند.

نقش بی بدیل تربیت اخلاقی در پرورش روح و روان

این مقام مسئول با اشاره به نقش تربیتی انسان در تعالی اجتماعی اضافه کرد: واقعیت آن است که ما به آموزش توجه داریم، ولی باید بیشتر به پرورش انسان ها فکر کنیم انسان هایی مثل شهید رجایی، باهنر و انسان‌های شکوفا داشته باشیم آدم‌هایی که بتوانند حیات خودشان را فراتر از مسائل و مولفه های قومی، نژادی، مذهبی، دینی، زبان، رنگ و جغرافیا و...ببینند.

وی گفت: انسانیت ما با ویژگی های انسانی معنا می یابد که فراتر از مولفه های اجتماعی و قومی و مکانی بوده و اگر ما بخواهیم چنین انسان هایی داشته باشیم باید افراد را به درستی تربیت کنیم.

شعبانی با بیان این که نقش تربیت در رفتار افزود: آموزش کافی نیست اگر یک انسان علم و تخصص داشت اما تربیت نداشته باشد وی تبدیل به یک دیکتاتور، صدام، نرون و ده ها نمونه ستمگر و شخصیت های ناهنجار در تاریخ می شود که جامعه، انسان و تمام هر آن چه که است را در خدمت خود می خواهد و این چنین افرادی آموزش دیدند و ثروت، قدرت و فرصت های اجتماعی را در اختیار دارند اما متاسفانه بعد انسانی آن ها شکوفا نشده است.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر خاطر نشان کرد: به مسئله تربیت روح و روان انسان ها بیشتر توجه کنیم و انسان هایی را به نسل فعلی و آینده تقدیم کنیم که برای بشریت قابل اتکا و اعتماد باشند و برای این که انسان را از منجلاب بی اخلاقی و چالش های نظام بی روح صنعتی امروز نجات دهیم باید رشد یافته تربیت شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۰۹


ارسال