چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۱
رییس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار مطرح کرد:
اقتصاد برپایه دریا محور عامل مهم توسعه سواحل مکران/ ایده های برتر رویداد شتاب چابهار کارآفرینی می شود
 
اشکان اژدری گفت: نقش محوری مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور در برگزاری سومین رویداد شتاب چابهار با محوریت دریا عامل مهم توسعه سواحل مکران است.
به گزارش عصرهامون، اشکان اژدری؛ رییس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به رویداد شتاب در چابهار با محوریت دریا بیان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد دریا محور که بیانگر عمق توجه ایشان به توسعه ظرفیت های دریایی و همچنین توسعه سواحل مکران دارد.
 
وی افزود: این توجه ایجاب می کند که ایده های فناورانه در این حوزه برای ایجاد کسب و کارهای پایدار منطقه مورد حمایت قرار گیرند تا شاهد شکوفایی اقتصادی و پیشتاز در بازارهای رقابتی این حوزه باشیم.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: در رویداد شتاب افرادی با ایده های خلاقانه شناسایی شدند که می توانند ایده هایشان را به عنوان فناوری نوین به حوزه شیلات ارائه کنند.
 
وی ادامه داد: این نخستین رویدادی است که با این هم افزایی انجام شد و در نتیجه آن شاهد خلق و پرورش ایده های خلاق در سواحل مکران و معرفی ایده ها به سرمایه گذاران و حمایت آنان از طریق مجموعه های دانشگاه بین المللی و واحدهای مربوطه هستیم.
 
اژدری اذعان کرد: با ایجاد کسب و کارهای نوین در این حوزه با توجه به حمایت هایی که از ایده ها می شود شرکت کنندگان به صورت شرکت های دانش بنیان یا واحدهای فناور در زیرمجموعه‌های پردیس پارک علم و فناوری چابهار مشغول به فعالیت خواهند شد.
 
وی گفت: شرکت کنندگان در مدت سه روز رویداد کار تخصصی منتورینگ ایده ها را تجربه کرده و با مشاوره منتورها و مربیان تلاش کردند که ایده هایشان را به یک مدل کسب و کار تبدیل کنند.
 
رییس مرکز تحقیقات شیلاتی آبهای دور چابهار افزود: 21 ایده دراین رویداد مطرح شد که از بین آنها 11 عنوان با رای گیری شرکت کنندگان، منتورها و مربیان انتخاب شدند.
 
وی ادامه داد: منتورها و مربیان با آموزش، مشاوره و در اختیار قرار دادن تجارب خود به تیم های شرکت کننده برای بیان طرح توجیهی ایده خود کمک کردند و در نهایت سه ایده به عنوان ایده برتر مشخص شد.
 
اژدری خاطرنشان کرد: سه ایده برتر و همچنین ۱۰ ایده آخر مورد حمایت دانشگاه بین المللی چابهار و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان قرار گرفت و جوایزی به سه ایده برتر نیز تعلق گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۱۴


ارسال