چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۶
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
انتقام دشمن از بصیرت مردم با حمله تروریستی به نیروهای مهندسی سپاه/مافیای سوخت عامل بخش اعظم مشکلات سیستان و بلوچستان است
 
آیت الله مصطفی محامی گفت: همه مسئولان استان و کشور در قوای سه گانه و مسئولان ارشد نظامی و امنیتی تلاش کنند برای مقابله و مبارزه با مافیای سوخت تلاش کنند که بخش اعظم مشکلات استان ناشی از فعایت آنهاست.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته، بیان کرد: یکی از راه های تحصیل تقوا، استفاده از فرصت برای تحکیم پیوند با خداوند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه هدی و پیروی از سیره و رفتار آنهاست،  ۲۵ رجب سالروز شهادت امام موسی کاظم است و ۲۷ رجب سالروز مبعث پیغمبر اسلام و عید بزرگ مسلمانان است، شب و روز مبعث از ایام مهم در طول سال است و اعمال ویژه ای دارد و از امام صادق (ع) نقل شده که روزداری آن معادل ۶۰ سال عبادت است.

وی افزود: روز مبعث از روزهای ویژه و روزه آن مستحب است غسل و نماز و دعا و زیارت پیامبر اکرم و امیرالمومنین علی علیه السلام سفارش و صلوات فرستادن بسیار تاکید شده است، قرائت زیارت امام علی(ع) در شب و روز آن نکته جالبی است و این پیام ها و معانی متفاوتی دارد و به همگان می فهماند که علی جان پیامبر است، همان گونه که در آیه مباهله اشاره شده، امامت علی (ع) و اولادش ادامه همان رسالتی است که آغازش در مبعث است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸ اسفند سالروز تشکیل کانون‌های مساجد و محلات است، امام کاظم در دوره خفقان شدید حکومت عباسی می زیست و در زندان و حصر شدید زندگی می کرد بنابراین شبکه نواب را به وجود آورد تا به رسیدگی امور شیعیان بپردازند و رابط مردم و امام باشند و این موضوع زمینه ساز دوران غیبت و دوری از امام زمان شد.

محامی تاکید کرد: این کار امام  موسی الکاظم(ع) در گام دوم انقلاب و در راستای احیای تمدن اسلامی درس پیام ویژه ای دارد که  باید به سراغ شناسایی نیروهای شایسته و بکارگیری و شبکه سازی آنها برویم تا به صورت هماهنگ و هم افزا عمل کنند یکی از عرصه های این کار مساجد و کانون‌های فرهنگی آن هستند.

ولایت و رسالت نعمت های بزرگ خداوند

وی ادامه داد: مردم و مسئولان باید دست به دست هم از ظرفیت بزرگ مساجد استفاده کنند نیروهای شایسته، متعهد و جوانان متعهد و فعال را شناسایی و اموزش دهند و زمینه ابراز وجود آنها را فراهم و به صورت شبکه ای توانمند انقلابی و اسلامی دربیاورند تا به صورت هسته های انقلاب و مقاومت در کشور باشند و همه برای بکارگیری نیروهای جوان شیعه و سنی و تاسیس کانون‌های مساجد و تقویت آن در مساجد شیعه و سنی تلاش کنند.

امام جمعه زاهدان اذعان کرد: نعمت نبوت پیامبر اکرم(ص) بسیار بزرگ و خدا به خاطر این نعمت بر مومنان منت نهاده است، همچنان که توفیق ایمان به پیامبر یکی از نعمت های غیر قابل شمارش خداوند به شمار می رود  همان گونه که در دعای شب ۲۷ رجب میخوانیم، برترین تجلی خدا در شب مبعث برای پیامبر قرار داده شده و این ظرفیت بزرگ و وجود عظیم الشان را بر مومنان عطا کرده و منت بر آنها نهاده است آنگاه که از میان خودشان پیامبری مبعوث کرد این آیات الهی را بر مردم تلاوت و کتاب و حکمت به آنها بیاموزد و این جامعه گمراه را پاک و پاکیزه و تزکیه و کتاب و حکمت بیاموزد.

وی تصریح کرد: خداوند حتی توفیق اسلام و ایمان را نعمتی بزرگ و منت یاد می کند و می فرماید خدای بزرگ برشما منت گذاشته که به ایمان هدایت کرده است اگر راست بگوئید و مومن باشید این درباره ولایت ائمه هدی نیز صدق می کند و می فرماید به هیچ چیز همانند دعوت به ولایت سفارش نشده‌است و در فردای قیامت به طور حتم از آن نعمت سوال خواهند کرد، ولایت و رسالت نعمت های بزرگ خداوند است.

آیت الله محامی افزود: ولایت فقیه پرتوی از آن ولایت بزرگ ائمه اطهار است باید با سیره و معارف آنها آشنا شویم و پیوند خود و خانواده هایمان را با آنها تقویت و مسیر زندگی مان را در مسیر زندگی پیامبر و ائمه هدی قرار دهیم و از خدا بخواهیم زندگی و مرگ ما را در مسیر آنها قرار دهد.

فضای سبز لازمه حفظ سلامت و هوای پاک

وی گفت: یکی از راه های تحصیل تقوا و حفظ جامعه اسلامی و آبادانی دنیا و آخرت ، ایستادگی در برابر توطئه دشمن و تلاش برایجاد امنیت و آبادانی جامعه اسلامی است ،درختکاری و حفظ منابع طبیعی همواره در معارف اسلامی مورد تاکید اسلام و اولیای الهی است و هر ساله می بینیم که رهبر انقلاب نهالی را می کارند اما گاهی این موضوع مورد غفلت قرار می گیرد به خصوص در استان ما و شهر زاهدان کمتر به این نکته توجه می شود.

وی  با بیان اینکه فضای سبز برای تفریح ،سلامت و حفظ و هوای پاک لازم و ضروری است، ادامه داد: گلایه های شهروندان از عملکرد شهرداری متعدد است و شهردار بیان می کند درآمد سرانه کم م و براساس درآمد فعالیت ها خوب است اما نارضایتی شهروندان رو به افزایش بوده و اگر بودجه ها درست مدیریت و استفاده بهینه شود وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود اما اگر درست مدیریت استفاده و گزارش داده نشود بودجه های بهتری در اختیار آنها قرار نمی گیرد.


وی عنوان کرد: جشن نیکوکاری را در نیمه دوم اسفند در پیش رو داریم و انتظار می رود مردم با تلاش بیشتری به کمک کمیته امداد و بهزیستی بشتابند و خانواده های آبرومند را شناسایی و  در حد توان به آنان خدمت کنند تا مشکلات جامعه کمتر و خانواده های نیازمند کمتری در جامعه داشته باشیم.

وی بیان کرد: در روزهای گذشته شاهد حملات آمریکایی به پایگاه های مقاومت در عراق و سوریه بودیم و این نشان دهنده این است که دولت جدید آمریکا، راهبرد جنگ طلبی دولت های قبلی را دنبال می کند و همان گونه که رهبر انقلاب گفتند اینها راه و سیاست شان یکی است و کسانی که دلخوش به این دولت کرده بودند خود مشاهده کردند که سیاست جنگ طلبی آنها ادامه دارد.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: راهبرد جبهه مقاومت این است که آمریکایی ها را از منطقه غرب آسیا اخراج کنند و امیدواریم به برکت خون شهدای مقاومت، سردار شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس این دشمنان هر چه زودتر از منطقه خارج شوند، انفجار کشتی اسرائیلی نشان دهنده ضعف و استیصال آنهاست و امیدواریم فرمایش رهبر انقلاب محقق و اسرائیل هر چه زودتر محو و نابود شود.

وی ادامه داد: آنچه براساس شواهد و قرائن اتفاقات سروان و کورین به دست می آید، این جریانات  از آغاز با برنامه دشمن شروع شده یا پس از جرقه اولیه، جریانات تجزیه طلب و رسانه های معاند و سلطنت طلبان و غربی ها به سرعت به میدان آمدند و سرمایه گذاری و موج سواری کردند و به دنبال ایجاد آشوب در استان و کشور هستند.

 انتقام دشمن از بصیرت مردم با حمله تروریستی به نیروهای مهندسی سپاه

وی تاکید کرد: نکته دوم این است که باید از نیروهای نطامی و امنیتی به خصوص سپاه تقدیر و تشکر کنیم چرا که هم برای دفاع از کشور و حفظ امنیت تلاش می کنند و هم با طرح رزاق به فکر معیشتی مردم مرزنشین هستند که همان طرح رزاق نیز به درستی انجام نشده و به منصه ظهور نرسیده است و هم در جهت عمران و آبادانی استان با اجرای پروژه های راهسازی و جاده سازی و آبادانی  تلاش می کنند.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: تقدیر دیگری باید از مسئولانی کنیم که پس از گلایه در نماز جمعه قبلی، به طرق مختلف اطلاع رسانی کردند و جلسات توجیهی داشتند که امیدواریم در آینده به بحث اطلاع رسانی دقیق و سریع به مردم اهتمام ویژه داشته باشند اما تشکر ویژه از مردم فهیم و نجیب بلوچستان که با آشوبگران همکاری نکردند و با آشوبگران همراهی نکردند و این آشوبها گسترش پیدا نکرد.

وی گفت: دشمن نیز از مردم انتقام می گیرند و در روزهای گذشته شاهد حمله به نیروهای مهندسی سپاه پاسداران بودیم که برای عمران و آبادانی استان و رفع محرومیت و خدمت به مردم تلاش می کردند و این دشمنان کینه خود را از این مردم همراه انقلاب و همکار مسئولان به این گونه نشان می دهند باید از مردم تشکر ویژه داشته باشیم و ان شاالله این بصیرت و هوشیاری ادامه داشته باشد.

وی افزود: پشت صحنه این اتفاقات مافیای سوختی  در استان و کل کشور است سوخت های غیرمجازی که با ظاهرسازی و سند سازی به صورت مجاز که از سایر استان ها به سیستان و بلوچستان و سپس به خارج از مرز منتقل می شود و همه مسئولان استان و کشور در قوای سه گانه و مسئولان ارشد نظامی و امنیتی تلاش کنند برای مقابله و مبارزه با مافیای سوخت تلاش کنند که بخش اعظم مشکلات استان ناشی از فعایت آنهاست و نیروهای نظامی و انتظامی هوشیاری خود را حفظ و در برابر توطئه های احتمالی دشمن تقویت کنند چرا که دشمن دست از دشمنی برنمی دارد، همه مردم شیعه و سنی و مسئولان باید متحد و منسجم و ید واحده در برابر دشمن باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۳۷


ارسال