رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان گفت: اولین دوره مسابقات ووشو و کوراش مهاجران در سیستان و بلوچستان برگزار شد.
عباس شیبک، رئیس هیئت ووشو سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این رقابت ها به نام شهید دره پنج شیر احمد شاه مسعود و با هدف وحدت بیشتر و کمک به ورزش قهرمانی کشور دوست و برادر افغانستان با همکاری تربیت بدنی سپاه سلمان، شورای عالی ورزش مهاجران و با شرکت ۹۰ ورزشکار برگزار شد.
وی ادامه داد: مقام قهرمانی تیمی این دوره به تیم تک ستاره افغانستان، عنوان نایب قهرمانی به تک رزم و جایگاه سوم به باشگاه کسرای اختصاص یافت.
در رده نونهالان اوزان مختلف نتایج زیر به دست آمد:
وزن 20-
مقام اول؛ هادی آبادی
مقام دوم؛ حبیب الله بارکزی
مشترکن سوم ؛ میکائیل آبادی و محمد نورزهی
وزن 25-
مقام اول؛ مهرداد شاه گرگ
مقام دوم؛ سعید علیزهی
مقام سوم؛ زین الدین اسحاق
وزن 30-
مقام اول؛ میرویس اسحاقزی
مقام دوم؛ مسلم حمید نصب
مشترکن سوم؛ محسن علیزیی و بنیامین آبادی
وزن 35-
مقام اول؛ باران اسحاقی
مقام دوم؛ آیدین کدخدا
مشترکان سوم؛ مصطفی حمید نصب و هارون اچکزهی
وزن 43-
مقام اول؛ ناصر اسحاق زهی
مقام دوم؛ مصطفی یادگارزایی
مقام سوم؛ زکریا شاه گرگ
در رده نوجوانان اوزان مختلف نیز نتایج زیر کسب شد؛
وزن 42-
مقام اول؛ بنیامین نورزهی
مقام دوم؛ محمد یادگارزایی
مقام سوم؛ محب الله بارکزهی
وزن48-
مقام اول؛ اسدالله اسحا قزهی
مقام دوم؛ صفی الله بارکزی
مقام سوم؛ علی علی زهی
وزن 52-
مقام اول؛ حمید صالح یار
مقام دوم؛ میلاد نورزهی
مشترکن سوم؛ علی محمد علی زهی و بنیامین برکت
وزن 60-.
مقام اول؛ محمد حسین گرگ
مقام دوم؛ شعیب تاجیک
مشترکین سوم؛ الیاس اسحاقزهی وعبدالرحیم نورزه
در رده جوانان اوزان مختلف نتایج زیر به دست آمد؛
وزن 48-
مقام اول؛ شهنواز نورزهی
مقام دوم؛ انور نورزهی
مقام سوم؛ مجید نوردهی
وزن 56-
مقام اول؛ محمد جعفری
مقام دوم؛ مجید تاجیک
وزن 60-.
مقام اول؛ محمد امین ازبک
مقام دوم؛ الیاس ازبک
مشترکین سوم؛ محسن اسحاق زهی و بیدالله اچکزهی
در رشته کوراش بزرگسالان هم نتایح زیر به دست آمد؛
وزن 50-
نفر اول؛ حمید زاروزهی
نفر دوم؛ سیعد حسن زهی
وزن 55-
نفر اول؛ مجیب الله اسحاقزهی
نفر دوم؛ حمید حسن زهی
وزن 60-.
نفر اول؛ روزی اسحاق زهی
نفر دوم؛ عزیزالله تاجیک
وزن 66-
نفر اول؛ رحمان دهمرده
نفر دوم؛ محمد امین اسحاقزه
مشترکان سوم؛ حسن ازبکی و سمیع الله تاجیک
وزن 73-
نفر اول؛ سعید اسماعیلزهی
نفر دوم؛ حسن بارکزایی
نفر سوم؛ محمود اسحاقی
وزن 90-
نفر اول؛ حامد رخشانی
نفر دوم؛ محمد اکزهی
مشترکین سوم؛ روح الله شاه گرگ و احمد اسحاقزهی