چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خبر داد:
آغاز مرحله دوم واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان چابهار/ تلاش ۱۵۵ تیم عملیاتی و ۳۰۱ بهورز در طرح ریشه کنی فلج اطفال
 
عبدالرسول خدمتی از آغاز مرحله دوم طرح تکمیلی فلج اطفال از ۱۶ اسفند ماه به مدت ۲ روز در شهرستان چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگاران چهاربهاران با اشاره به مرحله دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال در شهرستان بیان کرد: با تلاش های کادر بهداشت، سال ها است که بیماری فلج اطفال در کشور وجود ندارد اما کشورهای همسایه ما همچنان با این بیماری درگیر هستند.
 
وی افزود: از سوی دیگر با توجه به تردد اتباع کشورهای همسایه به کشورمان که هنوز بیماری فلج اطفال در آنها ریشه کن نشده، اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با نظارت و حساسیت ویژه در کشور اجرا می شود.
 
رییس مرکز بهداشت چابهار با اشاره به اینکه واکسیناسیون فلج اطفال با حساسیت انجام می شود تصریح کرد: اجرای سالیانه واکسیناسیون خانه به خانه فلج اطفال در مناطق پرخطر این بیماری از جمله اقدامات مهمی بود که در جهت ریشه کنی این بیماری در کشور انجام شده است.
 
وی با اشاره به اینکه اهمیت مشارکت مردم در اجرای این طرح، از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: سلامت یک مقوله همگانی و طرح واکسیناسیون تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال نیز یک مسئله همگانی است که همه باید در اجرای آن مشارکت داشته باشند.
 
خدمتی با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح تکمیلی فلج اطفال از ۱۶ اسفند ماه آغاز به مدت ۲ روز ادامه خواهند داشت افزود: در مرحله دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال ۱۵۵ تیم عملیاتی به منظور پوشش گسترده واکسیناسیون شرکت خواهند داشت و از شهروندان خواهشمندیم همانند مرحله اول با تیم های بهداشتی همکاری کامل را داشته باشند.
 
وی با تقدیر از تلاش بهورزان در جهت پوشش کامل واکسیناسیون فلج اطفال خاطرنشان کرد: امروز به واسطه تلاش و همت بهورزان کلیه خدمات و مراقبت های اولیه حتی در مناطق دور دست و صعب العبور هم به مردم ارائه می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۴۷


ارسال