چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
امام جمعه شهرستان چابهار:
دشمنان اسلام تفرقه بین شیعه و سنی را می خواهند/ سپاه خود را خادم مردم میداند
 
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی گفت: ال سعودی و وهابیون که این همه هزینه میکند مشرک هستند چرا در همه این سال‌ها به سمت صهیونیست ها تیری شلیک نشده این افراد فقط هدفشان تفرقه انداختن بین شیعه و سنی هستند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی بیان کرد: اسلام در مسئله درختکاری ارزش فوق العاده قرارداده است حتی درختی که سایه داشته باشد چرا که با حیات موجودات زنده ارتباط مستقیمی دارد و علم ثابت کرده درخت اکسیژن تولید میکند و کربن در جامعه جمع می‌کند ولی شاهدیم درخت‌ها و مزارع از بین می رود و ساختمان و جاده درست میشود که محیط زیست در حال از بین رفتن است، اگر هر کسی بتواند درختی بکارد هم به زندگی خودش هم محیط زیست کمک زیادی کرده است.

وی با اشاره به فتح خیبر تصریح کرد: این افتخاریست که نصیب امام علی (ع) شد و در شب قبل فتح خیبر امیرالمومنین مریضی سختی شد به درد چشم گرفتار شده بود و در صبح با دستان پیامبر چشم های امام علی شفا پیدا کرد و فتح توسط این بزرگوار بود، فتحی که همچنان دشمنان در داغ این شکست میسوزند و دنبال انتقام هستند.

خطیب جمعه چابهار ضمن تسلیت شهادت امام کاظم افزود: این امام بزرگوار خدمات بزرگی به جهان اسلام کرد در آن زمان ۱۴ سال زندانی بودند دچار چهار حاکم خبیث شدند؛ امام کاظم در مقابل هر چهار طاغوت به سخت ترین شکل ممکن اسلام را حفظ کرد.

وی ادامه داد: مبعث رسول اکرم ص عظیم ترین روز در اسلام است و پیامبرگرامی اسلام در ماه رجب به دعا و راز و نیاز می‌پرداخت و در همین ماه هم به مبعث رسید.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به حوادث اخیر استان اذعان کرد: انسان اگر اندک وجدان و بیداری داشته باشد دست دشمنان اسلام و جنایتکار را در این حوادث به خوبی مشاهده میکند.

امام جمعه چابهار ادامه داد: هدف کشورهایی مثل انگلیس که شیعه و سنی انگلیسی راه انداختند ریشه زدن اسلام است ما نباید فریب این دشمنان را بخوریم و براساس همان اتحاد و همدلی پیش برویم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران در سال های اخیر در محرومیت زدایی این استان و شهرها و روستاها خدمات به مردم کردند و در راس همه امورات امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند.

وی گفت: ما از سپاه خادم تر برای مردم ندیدیم هم در حوزه مدرسه خانه و جاده و آب و خانه های بهداشت برای برداران سنی احداث کردند با دست خالی و بدون صلاح و بی دفاع آیا حمله کردن به این افراد جایز است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۴۸


ارسال