چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,21 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۸
درخشش مراکز علمی جنوب شرق در آسیا:
ارتقاء علمی دانشگاه بین المللی سواحل مکران/ هفت کشور خارجی منطقه در چابهار تحصیل می کنند
 
شرایط تحصیل در دانشگاه بین المللی چابهار برای دانشجویان خارجی فراهم و هفت کشور منطقه بزودی در سواحل مکران حضور می یابند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، مراسم رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران با حضور معاونت همکاری های بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده دانشگاه جامی افغانستان، هیت مدیره انجمن دوستی ایران و هند، هیت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار و مسئولین شهرستانی در دانشگاه بین المللی چابهار برگزار شد.

در این مراسم عبدالحمید علیزاده؛ معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های علمی-‌بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم بیان کرد: بورس تحصیلی سواحل مکران در راستای برنامه ها و اقدامات بین المللی سازی آموزش های عالی در دانشگاه بین المللی چابهار طرح و برنامه ریزی شده است.

وی افزود: در سال های گذشته دانشگاه خلیج فارس بورس تحصیلی خلیج فارس را رونمایی کرد و امروز شاهد این هستیم که در سواحل زیبای مکران بورس تحصیلی بین المللی به نام این منطقه برای کشورهای هدف رونمایی می شود.

وی ادامه داد: قطعا مسیر بهره مندی از آموزش عالی و شکوفایی اقتصادی آموزش عالی از مرحله تبلیغ و برندینگ عبور می کند و لازم است این بستر در فضای محیطی و فضای مجازی منتشر و جهت بهرمندی راحت خدمات برای متقاضیان عرضه گردد.

معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های علمی-‌بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: همچنین این بورس از منظر فرهنگی و اجتماعی در توسعه تعاملات فرهنگی بین المللی و چند فرهنگی قدم مبارکی است که از این طریق می توانیم فرهنگ ایرانی اسلامی را صادر کنیم.

ناصر آبروش؛ سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار در این مراسم بیان کرد: دانشگاه بین المللی چابهار در اجرای سیاست های حمایتی خود و به استناد آیین نامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی 1401-1400 از میان داوطلبین غیرایرانی و دانش آموزان مستعد سواحل مکران منطقه سیستان و بلوچستان  که علاقمند به تحصیلات دانشگاهی می باشند بصورت بورسیه تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می کند.

وی افزود: جذب دانشجویان از طریق بورس تحصیلی سواحل مکران از یازده شهرستان منطقه جنوب سیستان و بلوچستان (چابهار، کنارک، دشتیاری،زرآباد، نیکشهر، قصرقند، لاشار، فنوج، بنت، سرباز و راسک) و هفت کشور خارجی (هند، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قزاقستان، عمان و چین) صورت خواهد پذیرفت.

وی خاطر نشان کرد: روش های مختلف جذب دانشجو از طریق پکیج بورس سواحل مکران برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های سواحل مکران در عرصه بین المللی تعریف شده است که یتوان این ظرفیت عظیم موجود در این منطقه را در برنامه های دانشگاه بین المللی چابهار به جهانیان عرضه کرد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۴۹


ارسال