جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
مدیرکل ثبت‌ احوال سیستان و بلوچستان:
نرخ ازدواج و طلاق در سیستان و بلوچستان افزایش یافت
 
رضا راحت دهمرده گفت: در 10 ماه امسال در سیستان و بلوچستان ازدواج 7.8 درصد و طلاق 4.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
رضا راحت دهمرده، مدیرکل ثبت‌ احوال سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در 10 ماه امسال بنابر آمارهای جمع آوری شده 27 هزار و ششصد و چهل و یک واقعه ازدواج در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 7.8 درصدی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت 2 هزار و ششصد و شصت و نه واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4.6 درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: میانگین سن ازدواج در سیستان و بلوچستان برای مردان 25 سال و برای زنان 21 سال بوده، در حالیکه این رقم در کشور برای مردان 28 سال و برای زنان 23.4 سال است و از این حیث سیستان و بلوچستان رتبه اول را از نظر پایین بودن سن ازدواج در کشور دارد.

مدیرکل ثبت ‌احوال سیستان و بلوچستان عنوان کرد: میانگین سن طلاق در این مدت در استان برای مردان 33.4 و برای زنان 28.7 سال بوده که بیشترین طلاق ها برای مردان در گروه سنی 25 تا 29 سال و برای زنان در گروه سنی 20 تا 24  سال صورت گرفت.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۵۶


ارسال