جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳
به مناسبت روز درختکاری؛
500 اصله نهال در چابهار غرس شد/ توزیع رایگان اصله نهال بومی و سازگار با شرایط منطقه بین مردم
 
در مراسم فرهنگی زیست محیطی و به مناسبت روز درختکاری، مسئولان شهرستان با کاشت 500 نهال به استقبال فصل بهار و سال جدید رفتند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، غلامرضا راهداری؛ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چابهار در مراسم روز درختکاری با اشاره به کاشت درخت و تاکید بر حفظ و توسعه فضای سبز شهری بیان کرد: حفاظت از درختان موجود اهمیت و ضرورت بیشتری نسبت به کاشت درخت دارد و همه شهروندان باید برای حفاظت از درختان تلاش کنند.
 
وی افزود: نخستین روز این هفته در تقویم به نام روز «درختکاری» عنوان شده است که در این روز مردم و مسئولین با حضور در عرصه‌های منابع‌طبیعی با کاشت درخت به استقبال سال نو و در آستانه بهار، زندگی را به زمین باز می‌گردانند.
 
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چابهار با اشاره به توزیع رایگان نهال در سطح شهر افزود: 2 هزار و 500 اصله نهال بومی و سازگار با شرایط منطقه در ایام هفته منابع طبیعی و روز درختکاری برای اشاعه سنت حسنه درختکاری بین شهروندان در سطح شهرستان چابهار توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: این هفته فرصت مناسبی است تا افکار عمومی توجه بیشتری به اهمیت حفظ و توسعه منابع طبیعی پیدا کنند.
 
عبدالغفور حوت؛ معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ضمن تبریک این روز به همه فعالان در حوزه کاشت درخت و درختکاری و مجموعه منابع طبیعی ضمن اشاره به جایگاه و اهمیت درختان و توجه بیشتر به توسعه فضای سبز شهری در سطح بیان کرد: مبحث منابع طبیعی خاص و ویژه است و با توجه به اینکه سرسبز نگه‌داشتن کشور یک ضرورت محسوب می‌شود بنابراین انجام این امر نیاز به مشارکت همگانی است و همه باید در این مقوله ورود پیدا کنند.
 
در این مراسم 500 اصله نهال توسط مردم و میئولین غرس شد و در سه شهروند نمونه با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۶۵۸


ارسال