دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۴
سرپرست معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر؛
هشدار در خصوص موج جدید و پیشرفته کرونا؛ برای عید برنامه ریزی نکنید/ لغو کلیه دورهمی ها
 
علی شعبانی گفت: با توجه به ایجاد شرایط ویژه شیوع کرونا در کشور به مردم توصیه می‌کنیم برای تعطیلات روزهای آینده و عید نوروز برنامه مسافرت نداشته باشند.
به گزارش عصرهامون علی شعبانی، سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به حساسیت های موجود و شرایط کشور از حیث شیوع کرونا و جهش این ویروس و خطرات احتمالی ناشی از آن مقرر شده برای خودروهای پلاک شخصی از ساعت ۲۱ شب الی ۴ صبح محدودیت تردد اعمال شود.

وی افزود: در راستای عدم انتشار کرونا و کنترل این بیماری از ورود پلاک های غیر بومی فاقد مجوز تردد به شهرستان از مبادی ورودی زاهدان_ ایرانشهر، دلگان_ ایرانشهر، کرمان_ ایرانشهر، مهرستان_ ایرانشهر جلوگیری به عمل می آید.

سرپرست معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر تصریح کرد: همچنین خروج خودروها از شهرستان فقط در موارد اضطراری و پزشکی با معرفی از معاونت درمان علوم پزشکی این منطقه و مراجع ذیربط و صدور برگ تردد از فرمانداری امکان پذیر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه نشست ستاد کرونا ایرانشهر، کلیه ادارات، سازمان های دولتی و خصوصی، اصناف، مکان های تجمعی، پاساژها موظف به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هستند و در صورت مشاهده عدم رعایت با گزارش کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان، مکان مورد نظر تعطیل و غیر فعال می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: از تاریخ ۲۳ اسفند ماه تا پایان ۱۴ فرودین ۱۴۰۰ مهمان سرا، مسافرخانه ها، پانسیون ها و مراکز اقامتی گردشگری جز در چارچوب دستورالعمل های اعلام شده از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مجاز به پذیرش مسافر نمی باشند و اداره میراث‌فرهنگی و گردشگری شهرستان موظف است موضوع را کتبا به مراکز و واحدهای یادشده اعلام و بر حسن اجرای مصوبه و دستورالعمل نظارت داشته باشد.

وی اضافه کرد: اداره صمت ایرانشهر به عاملین توزیع اقلام یارانه ای و کالاهای تنظیم بازار اعلام کند تا تدابیر لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از ایجاد ازدحام و صف های طویل را بیندید و بر حسن اجرای مصوبات نظارت دقیق داشته باشد.

فرماندار ایرانشهر گفت: دستفروشی غذا بدون مجوز از دستگاه های اجرایی ذیربط ممنوع بوده و شهرداری موظف به جمع آوری و جلوگیری از فعالیت این گونه دستفروشان است.

وی عنوان کرد: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر، لزوم رعایت دستورالعمل های مربوط به کرونا را کتبا به مساجد، مدارس دینی، حوزه های علمیه اعلام نکند و بر رعایت پروتکل ها در مراکز یاد شده نظارت کند.

شعبانی تصریح کرد: اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای به پایانه های مسافربری ابلاغ کند که ظرفیت ۵۰ درصد مسافر برای هر اتوبوس را رعایت کند و پلیس راه از تردد اتوبوس هایی که ۵۰ درصد ظرفیت را رعایت نکردند ممانعت و به تعاونی برگشت داده شود.

وی گفت: برگزاری هر گونه مراسم و اجتماع در سطح ایرانشهر تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۵۸۱۴


ارسال