سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۸
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار:
13 مبتلای به کرونای انگلیسی در چابهار شناسایی شد/ سه کودک در بین مبتلایان هستند/ تعطیلی مکان های تجاری به مدت چهار روز
 
مهدی میرادی گفت: تاکنون ۱۳ مورد ابتلا به کرونا انگلیسی در شهرستان چابهار گزارش شده است که احتمال افزایش این آمار در روزهای آینده و در صورت عدم توجه به پروتکل های پیشگیری از این ویروس، نیز وجود دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در جلسه ستاد کرونا شهرستان چابهار با اعلام هشدار در خصوص افزایش موارد ابتلا به کرونا انگلیسی در سطح شهرستان چابهار بیان کرد: طی روزهای  گذشته سه بیمار جدید مبتلا به کرونا جهش یافته در سطح شهرستان شناسایی شدند.
 
وی افزود: وضعیت نگران کننده حضور مسافرین در شهر چابهار و از سوی دیگر نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی به ویژه در اماکن پر تجمع و پر ازدحام، دورهمی های خانوادگی و برگزاری مراسمات عروسی عوامل مهمی در افزایش موارد ابتلا و شیوع بیماری در سطح شهرستان هستند.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار با تاکید بر ابتلا ۲ کودک به گونه جهش یافته کرونا تصریح کرد: کرونا انگلیسی با علائم شدیدتری در افراد ظاهر میشود و در مدت زمان کوتاهی باعث ایجاد درگیری در ارگانهای بدن مختلف به ویژه ریه ها می انجامد.
 
تعطیلی مکان های تجاری چابهار به مدت چهار روز

عبدالغفور حوت؛ معاون عمرانی فرمانداری ویژه چابهار با اشاره به افزایش نگران کننده آمار مبتلایان در شهرستان بیان کرد: در پی عادی انگاری شرایط بیماری از سوی مردم و ازدحام در مراکز تفریحی و تجمعات شمار مبتلایان به کرونا انگلیسی در بندر اقیانوسی چابهار افزایش یافت.
 
وی افزود: طبق اعلام شبکه بهداشت و درمان تا امروز 13 نفر مبتلای به کرونای انگلیسی در چابهار شناسایی شدند که  از این تعداد سه مورد آنها کودک هستند.
 
معاون عمرانی فرمانداری ویژه چابهار تصریح کرد: محدودیت ورود و خروج خودروهای غیر بومی به شهرستان چابهار همچنان به قوت خود باقیست و از ورود چنین افرادی جلوگیری می شود.
 
وی ادامه داد: به علت جهش گسترده ویروس کرونای انگلیسی و حفظ سلامت شهروندان تمامی مکانهای تجاری گردشگری و مراکز خرید شهرستان چابهار از 12 فروردین تا 15 فروردین جاری تعطیل هستند.
 
حوت خاطر نشان کرد: ما بارها اعلام کردیم که چابهار با بحران کرونا روبرو است اما متاسفانه برخی از همشهریان بدون توجه به هشدارها نسبت به برگزاری مراسم تشییع و عروسی اقدام می‌کنند و بار این بیماری را سنگین‌تر می‌کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و سهل انگاری مردم عامل اصلی این افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا انگلیسی است که در صورت تداوم شاهد یک فاجعه خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۴۶


ارسال