سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱
هشدار زرد هواشناسی برای جنوب شرق؛
وزش باد شدید و گردوخاک سیستان و بلوچستان را فرا می گیرد
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار زرد این اداره کل گفت: از شنبه ظهر وزش باد شدید و گردوخاک با سرعت 60 تا 75 کیلومتر بر ساعت نواحی مرکزی و جنوبی استان را فرا می گیرد.
علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: وزش این باد روز شنبه مناطق مرکزی و جنوبی را فرا می گیرد و روز یکشنبه علاوه بر آن، در شمال استان نیز آغاز می شود.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود برای روز دوشنبه وزش باد در مناطق شمالی و نواحی شرقی استان متمرکز باشد و روز سه شنبه نواحی مرکزی و جنوبی استان را نیز شامل شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از اثرات مخاطره آمیز وزش این باد شدید می توان به خیزش موقتی گردوخاک، احتمال کاهش دید در جاده های مواصلاتی، احتمال آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی اشاره کرد.

ملاشاهی گفت: توصیه می شود در زمان وزش باد و گردوخاک از تردد های غیر ضروری در محورهای مواصلاتی استان خودداری شود و مسئولان شهری نیز نسبت به استحکام بخشی به سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی تدابیر لازم را در دستور کار قرار دهند.

وی اضافه کرد: برای روز دوشنبه با توجه به شمالی سدن جریانات انتظار کاهش دما به ویژه برای نواحی نیمه شمالی استان انتظار می رود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۵۰


ارسال