سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۸
مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی:
دیده‌بانی ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان از مرز چهار میلیون هکتارگذشت
 
گفت: از اوایل آبان سال گذشته تاکنون کار دیده‌بانی ملخ صحرایی در سطح افزون بر چهار میلیون و ۵۰۰ هکتار از مراتع این استان انجام شده است.
غلامحسین تیموری مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به آماده باش سازمان جهادکشاورزی برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ صحرایی به سیستان وبلوچستان، بیان کرد: بر اساس هشدارهای فائو و کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور مبنی بر افزایش جمعیت بی سابقه ملخ در کشور عربستان و احتمال ورود آفت در هنگام مهاجرت از اماکن زمستانه به اماکن تابستانه (هند و پاکستان) به مرزهای جنوبی استان بسیار محتمل است.

وی با بیان اینکه تاکنون ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان مشاهده نشده است، تاکید کرد: تمام همکاران بخش کشاورزی با هوشیاری کامل کار دیده بانی را بصورت منظم حتی در تعطیلات نوروزی به انجام رسانده تا در صورت مشاهده آفت همانند سنوات قبل در اسرع وقت نسبت به مبارزه اقدام کنند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی و کم شدن سبزینه، مراتع، مزارع و باغات بشدت در معرض خطر است.

وی از همه مردم، کشاورزان، دامداران و دریانوردان خواست به محض مشاهده دسته‌های ملخ، مراتب را سریعا به مراکز جهاد کشاورزی دهستان، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها و سازمان جهاد کشاورزی استان اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۷۹


ارسال