سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۸
رئیس پلیس فتای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
هتک حیثیت همکار به قصد انتقام جوئی و کدورت قبلی!
 
حسن کیخا شناسایی فردی در پی دسترسی به اطلاعات شخصی همکار خود به قصد هتک حیثیت وی خبر داد.
حسن کیخا، رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در پی  شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه شخصی با سوء‌ استفاده از تصاویر شخصی اش، پس از ایجاد صفحات متعدد در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به ارسال پیام‌های متعدد به اقوام و خانواده شاکی کرده که این امر منجر به هتک حیثیت و سلب آرامش وی شده است.

وی افزود: در نتیجه اقدامات فنی و تخصصی به عمل آمده عامل انتشار تصاویر شخصی و ایجاد مزاحمت‌های صورت گرفته شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا استان عنوان کرد: در تحقیقات تکمیلی و بررسی جزییات نوع دسترسی به اطلاعات شخصی افشاء شده مشخص شد، به دلیل مشکل فنی بعمل آمده برای تلفن همراه شاکی در دوران اشتغال به کارش بواسطه اعتمادی که به همکار خود داشته تلفن‌ همراه معیوب خود را به وی سپرده تا نسبت به تعمیر آن اقدام نماید، متهم پس از رفع عیب تلفن‌ همراه از تصاویر شخصی و شماره‌های ذخیره شده در دفترچه تلفن‌ همراه شاکی یک نسخه کپی برداری می کند و سپس تلفن همراه را به وی تحویل می‌دهد.

سرهنگ کیخا با بیان اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و با توجه به اینکه فرد مجرم ساکن استانی دیگر بوده و به صورت نیابت قضایی پرونده برای سیر مراحل قانونی به استان مربوطه ارسال شد و در دست پیگیری است، ادامه داد: بررسی‌های صورت گرفته نشان داد، که متهم با انگیزه انتقام از شاکی به دلیل اختلاف و کدورت‌هایی به وجود آمده در محیط کاری اقدام به این کار کرده است.

رئیس پلیس فتا سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: شهروندان از نگهداری اطلاعات خصوصی در تجهیزات هوشمند خودداری و در صورت واگذاری، فروش یا تعمیر ابزارهای هوشمند خود ضمن انتقال اطلاعات شخصی خود بروی حافظه‌های جانبی و قطع دسترسی‌های شخصی موجود در گوشی نظیر، حساب‌ کاربری شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و ... صرفاً به مراکز تخصصی معتبر مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۹۳


ارسال