سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲
توافق فدراسیون فوتبال و شستا برای بدهی ۲ میلیون یورویی؛
۳ دانگ ساختمان سرخ‌ها در گرو «شستا»/ نصفِ پرسپولیس توقیف شد!
 
نیمی از ساختمان باشگاه پرسپولیس بدلیل بدهی توسط شرکت شستا توقیف شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ سال گذشته بود که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) اقدام به توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال کرده بود تا مابه‌التفاوت ارزی بدهی این فدراسیون به شرکت شستا را از طریق پلمپ و مصادره ساختمان فدراسیون فوتبال طلب کند.

در آن زمان ساختمان فدراسیون فوتبال واقع در خیابان سئول، حدود ۶۸ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شد که این مبلغ تقریباً هم‌تراز با برآورد بدهی فدراسیون فوتبال به شرکت شستا بود اما با پادرمیانی وزیر ورزش و جوانان و دخالت وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، موضوع مصادره و پلمپ ساختمان فدراسیون فوتبال به حالت تعلیق درآمد تا فدراسیون با پرداخت ریالی بخشی از طلب، فعلاً پرونده را مسکوت نگه‌دارد.

از آن‌جایی که ساختمان باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیز تحت تملک فدراسیون فوتبال بوده و سند این دو بنا به نام فدراسیون و جزئی از اموال این نهاد است، از همان ابتدا نگرانی‌هایی برای مصادره ساختمان باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت به‌نفع شرکت شستا به‌گوش می‌رسید.

امروز از برخی منابع مطلع شنیده شد که شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی طی اقدامی قانونی و قضایی، ۳ دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس را به‌نفع خود مصادره کرده و درصدد تأمین مابه‌التفاوت ارزی و یورویی مبلغ پرداخت شده به فدراسیون فوتبال درجریان پرونده مارک ویلموتس است.

البته هنوز این ۳ دانگ به‌طور رسمی به‌نام شرکت شستا منتقل نشده اما مراتب اداری و قانونی این مسئله درحال پیگیری‌ست و احتمالاً طی روزهای آینده، شستا رسماً و قانوناً مالک نیمی از ساختمان باشگاه پرسپولیس خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۳۲


ارسال