سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۹
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان:
باد با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت زابل را درنوردید
 
محمود دیانتی گفت: گفت: امروز وزش باد با سرعت 83 کیلومتر بر ساعت زابل در شمال استان را در نوردید.
محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: وزش این باد شدید موجب خیزش شدید گردوخاک شد و شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به 1500 متر کاهش داد. وی افزود: در زاهدان نیز وزش باد شدید که از روز گذشته آغاز شده، همچنان ادامه دارد به طوریکه تا این لحظه بیشینه سرعت وزش به 61 کیلومتر بر ساعت رسیده و شعاع دید افقی را کاهش داده است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: وزش باد در نصرت آباد نیز درجریان است اما شدت گردوخاک آن با توجه به شرایط ژئومورفولوژی منطقه از شدت بیشتری برخوردار است به نحوی که شعاع دید افقی در این شهر به 1000 متر رسیده است.

دیانتی گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی وزش باد و گردوخاک همچنان در استان ادامه دارد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: پیش بینی می شود برای روز دوشنبه وزش باد در مناطق شمالی و نواحی شرقی استان متمرکز باشد و روز سه شنبه نواحی مرکزی و جنوبی استان را نیز شامل شود.

وی خاطرنشان کرد: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید در جاده های مواصلاتی، احتمال آسیب به سازه های موقت، گلخانه ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی می کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۳۵


ارسال