سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
ایوب کرد از صادرات یک میلیون و 501 هزار و 957 تن کالا در سال 99 از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان خبر داد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: یک میلیون و 501 هزار و 957 تن کالا توسط 64 هزار و 506 دستگاه کامیون در سال 99 از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به کشورهای افغانستان و پاکستان ارسال شده است.

وی با بیان اینکه بنزین، مواد غذایی، گاز مایع و قیرعمده کالاهای صادر شده از پایانه های مرزی این استان را تشکیل می دهند، افزود: پایانه مرزی میلک با 813 هزار و 762 تن بیشترین سهم صادرات این مدت استان را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول با اشاره به ظرفیت های اقتصادی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آبهای بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است به طوری که با وجود شیوع ویروس کرونا با تردد روزانه حدود 500 دستگاه کامیون در سال 99 شاهد رونق صادرات و ترانزیت در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه بودیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: بر اساس آخرین گزارشات حجم ترانزیت از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در سال گذشته 642 هزار و 483 تن کالا و حجم واردات این دو پایانه مرزی 77 هزار  و 538 تن کالا اعلام شده است.

کرد خاطر نشان کرد: این اداره کل به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه های مرزی استان از سال گذشته اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را در اولویت کاری خود قرار داده است که بزودی با بهره برداری از آنها شاهد توسعه تجارت و مراودات مرزی با کشورهای همسایه خواهیم بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۶۷


ارسال