سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
معاون آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان:
خروج پست لارو میگو از 25 فروردین ماه
 
حمیدرضا نصیری گفت: در بازدید از روند فعالیت مراکز تکثیر میگو استان شامل بخش های مخلتف تکثیر اژدر ماهی مکران و آبزی پروری چابهار، همچنین روند تکثیر و تولید پست لارو از 25 فروردین ماه خروج پست لارو از این 2 مرکز تکثیر متصور است.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان حمیدرضا نصیری، معاون توسعه آبزی پروری این اداره کل بیان کرد: در بازدید از روند فعالیت مراکز تکثیر میگو استان شامل بخش های مخلتف تکثیر اژدر ماهی مکران و آبزی پروری چابهار، همچنین روند تکثیر و تولید پست لارو از 25 فروردین ماه خروج پست لارو از این 2 مرکز تکثیر متصور است.
 
وی ادامه داد: حمایت از تولید مراکز تکثیر استان و ایجاد ظرفیت برای پرورش دهندگان میگو جهت تامین پست لارو از موضوعات مهم و در دستور کار معاونت آبزی پروری و اداره کل شیلات استان است که با استفاده از ظرفیت کار گروه فنی  و بهداشتی میگو استان بررسی، تصمیم سازی و راهبری می شود.
 
این مقام مسئول اظهار کرد: حدود 800 تا هزار هکتار از اراضی پرورش میگو سیستان و بلوچستان در قالب 2 مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی – گواتر و مجتمع پرورش میگو مکران برای سال 1400 تحت ذخیره سازی و پرورش میگو قرار می گیرد و برای سطح مذکور حدود هزار و پانصد تا 2 هزار میلیون قطعه پست لارو مورد نیاز خواهد بود.
 
نصیری گفت: آبزی پروری و به ویژه تکثیر و پرورش میگو یکی از ظرفیت های کم نظیر نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان است که به عنوان یک ظرفیت قابل توجه در ایجاد اشتغال، تولید و ارز آوری برای منطقه و کشور مفید است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۷۴


ارسال