سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲
در اجرای طرح مراقبت بهداشتی نوروز 1400 صورت گرفت؛
کنترل بیش از 7 هزار مسافر ورودی به سه مرز زمینی سیستان وبلوچستان
 
علیرضا میر بهاءالدین مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت:در اجرای طرح مراقبت بهداشتی نوروز 1400 بیش از 7 هزار مسافر ورودی به سه مرز زمینی استان کنترل شدند.
به گزارش عصرهامون، علیرضا میربهاءالدین بیان کرد: یکی از برنامه های نوروز 1400 جمعیت هلال احمر طرح مراقبت بهداشتی در مبادی مرزهای رسمی کشور بود که در اجرای این طرح خدمات لازم با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سه پایانه مرزی میلک در شهرستان هیرمند، ریمدان در شهرستان چابهار و پایانه مرزی میرجاوه در استان همزمان با سراسر کشور اجرایی شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان افزود: 218 نیروی عملیاتی و امدادگر جمعیت هلال احمراستان از تاریخ 25 اسفند ماه 99 تا 15 فروردین ماه 1400 با استقرار در پایانه های مرزی استان طرح غربالگری و کنترل ورود و خروج مسافرین را بر عهده داشتند که در این مدت 7265 مسافر ورودی به کشور پایش و غربالگری شدند.

وی ادامه داد: همچنین جهت ۶ هزار و 689 نفر تست فوری کرونا گرفته شود که از ۲۰۱۱ نفر که دارای علائم مشکوک بودند تست pcr نیز انجام شد.

میربهاء الدین اضافه کرد: متاسفانه از میان افرادی که مشکوک به کرونا بودن و مورد تست pcr قرار گرفتند 13 مورد کرونا مثبت در میرجاوه شناسایی شدند که با همکاری علوم پزشکی به مرکز قرنطینه موقت ارجاع داده شدند، همچنین به منظور اگاهی دادن و اطلاع رسانی به مسافرین در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا ۵۰ نیروی آموزش دیده مستقر در پایانه ها نسبت به توزیع 2990 برگ بروشور در بین  مراجعین و بیان 5714 نکته آموزشی اقدام کرده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۳۸۳


ارسال