سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۵
۳۰ هزار روستای منطقه سیستان و بلوچستان از بن‌بست خارج می‌شوند
 
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 9 کیلومتر محور صعب العبور روستایی سرخ گزی به بختی توسط راهداران اکیپ رسالت سراوان در حال بازگشایی است.
ایوب  کرد در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: راهداران اکیپ رسالت این اداره کل با همکاری پیمانکاران بخش خصوصی با بازگشایی محور صعب العبور روستایی سرخ گزی به بختی مسیر 45 کیلومتری دسترسی مردم بخش مرکزی مهرستان به بخش ایرندگان خاش را به 9 کیلومتر کاهش می دهند .

وی افزود: عملیات بازگشایی این مسیر مهم روستایی از بهمن ماه سال گذشته با هشت دستگاه ماشین آلات سنگین و سبک راهداری آغاز و پیش بینی می شود تا اوایل تابستان سال جاری به بهره برداری برسد.

این مقام مسئول ادامه داد: مسیر دسترسی که در حال حاضر افزون بر 30 هزار روستایی دو شهرستان خاش و مهرستان استفاده می کنند علاوه بر اینکه در بستر رودخانه قرار دارد، بسیار طولانی و پر مخاطره است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اذعان کرد: بهبود وضعیت راه‌های روستایی می‌تواند به آبادانی این مناطق که از کانون‌های مهم تولید و ارزش آفرینی هر جامعه‌ به شمار می‌روند، در این راستا می توان کمک کرد تا مسیر استان برای دستیابی به توسعه پایدار نیز هموار شود، که با بازگشایی این مسیر روستایی راه ارتباطی شهرستان خاش از طریق بخش ایرندگان به شهرستان مهرستان برقرار خواهد شد.

کرد بر توسعه، مرمت و بهسازی راههای روستایی تاکید کرد: این اداره کل به منظور استفاده بهینه از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی با راه اندازی چهار اکیپ راهداری وحدت سیستان، رسالت سراوان، تفتان خاش و توحید زاهدان ارائه خدمات بهتر به مردم استان به ویژه روستاییان در حوزه راهدارای را مورد توجه قرار داده بطوری که در سالهای اخیر راهداران با بازگشایی مسیرهای صعب العبور متعددی در حوزه تحت پوشش  مشکل تردد و دسترسی روستاییان را بعد از سالیان سال برطرف کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۰۰


ارسال