سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۶
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
رعایت پروتکل های بهداشتی باید در اولویت برنامه های ماه رمضان مساجد باشد/ علما نقش پررنگی در جلوگیری از شیوع کرونا ایفا کردند
 
عبدالرسول خدمتی گفت: نماز و مراسمات مذهبی در ماه مبارک رمضان در مساجد طبق توصیه‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در دیدار با مدير حوزه علميه جامعه الحرمين شريفين ضمن همراهی همیشگی ائمه و روحانیون در آموزش و اطلاع رسانی به عموم مردم جامعه بیان کرد: ظرفیت ارزشمند علما در هدایت و تشویق مردم به سوی حفظ بهداشت و رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه در این ایام بسیار موثر و راهگشا خواهد بود.
 
وی افزود: سلامتی مردم خط قرمز جامعه سلامت است همانگونه که تا الان در برگزاری مراسم‌های مذهبی نیز شاهد رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی توسط هیأت مذهبی هستیم در ماه مبارک رمضان هم این درخواست را از مردم داریم.
 
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تصریح کرد: نقش آفرینی علما به عنوان راهنمایان جامعه نقش پر رنگی در افزایش آگاهی جامعه و حفظ سلامت مردم خواهد بود.
 
وی ادامه داد: نماز در مساجد طبق توصیه‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقامه خواهد شد و نمازگزاران با رعایت فاصله اجتماعی و اصول خودمراقبتی در این روزهای پُرفیض و معنوی شرکت می کنند.
 
خدمتی اذعان کرد: اقامه نماز در مساجد با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک توسط نمازگزاران، رعایت فاصله فیزیکی بین نمازگزارن و صفوف نماز، استفاده از سجاده شخصی، عدم حضور افراد علامت دار در نماز، برگزاری نماز در مکان های باز و دارای تهویه مناسب از مهمترین راهکارهای عدم سرایت بیماری است.
 
وی با اشاره به رعایت تمامی اصول بهداشتی در توزيع افطاري ويا سحري ماه مبارك رمضان گفت: افرادي كه با تهيه و پخت وتوزيع مواد غذايي و نوشيدني سرو كار دارند علاوه بر رعايت شستشوي مرتب دستها قبل و بعد از انجام كار، بايد دستكش ولباس كار مناسب جهت جلوگيري از انتقال بيماري ها به روزه داران باشند.
 
مولوی عبدالرحمن ملازهی؛ امام جمعه اهل سنت چابهار در خصوص تلاش های ارزشمند حوزه سلامت در مدت شیوع بیماری کرونا در کشور بیان کرد: بنده به سهم خود از زحمات و تلاشهای فرزندان برومند حوزه سلامت چابهار قدردانی می نمایم و تلاش های این عزیزان زحمتکش نقش بسزایی در مدیریت بیماری کرونا در شهرستان داشته است.
 
وی با اشاره به آیه ‌۳۲ سوره مبارکه مائده افزود: در این آیه آمده است اگر کسی یک نفر را نجات بدهد، زنده کند، انگار همه‌ مردم را زنده کرده است و این آیه مصداق تلاش های پرسنل حوزه سلامت در طول یک سال مبارزه با بیماری منحوس کرونا است.
 
امام جمعه اهل سنت چابهار گفت: در مساجد اهل سنت شهرستان پروتکل های بهداشتی به طور کامل رعایت می شود و این مهم در طول ماه مبارک رمضان نیز با جدیت پیگیری خواهد شد.

مولوی ملازهی با اشاره به شیوع این ویروس منحوس کرونا در جهان و جوامع اسلامی، خاطر نشان کرد: ماه ضیافت الله ماه بندگی و عبادت و بهار قران است و بسیاری از بزرگان در تاریخ اسلام در همه بحران ها با دعا و توسل و نیایش از این بحران ها عبور می کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۴۹


ارسال