سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷
فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر؛
دشمن با تحریم های اقتصادی در صدد نا امید کردن مردم از نظام است/ پشتیبانی و مانع زدایی از تولید لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی
 
محمد هراتی گفت: هدف دشمن از فشار اقتصادی بر ملت ایران شکستن مقاومت مردم است.
به گزارش عصرهامون محمد هراتی، فرمانده سپاه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن تبریک سال نو و لبیک به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: در راستای شعار سال ۱۴۰۰، تولید به عنوان اولین هدف مد نظر است و باید در زمینه افزایش تولیدات با کیفیت همان طور که سال‌های گذشته جهش تولید و رونق تولید نام داشت امسال هم در زمینه تولید داخلی قوی‌تر کار کنیم و باید از واردات بی‌نیاز شویم.

وی افزود: کالاهایی اساسی که بیشتر مورد نیاز است و باید به سهولت در دسترس مردم قرار بگیرد، باید با برنامه‌ریزی مناسب تامین و تولید شود.

فرمانده سپاه ایرانشهر تصریح کرد: اگر چه موضوع تولید به عنوان یک اصل محوری در رونق اقتصادی است، اما ضروریات تحقق حمایت از آن، رشد و رونقش باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان این که دو موضوع کلیدی «پشتیبانی از تولید» و «مانع‌زدایی» در شعار سال، جای گرفته است، اضافه کرد: بر این اساس، مدیران و مسئولان باید تمام تلاش خود را در این جهت به کار بگیرند و زمینه را به نحوی فراهم سازند که اگر قرار است حرکت مثبت اقتصادی در سال ۱۴۰۰ و در بخش تولید کشور رخ دهد، در وهله اول پشتیبانی لازم از تولید وجود داشته باشد.

هراتی با اشاره به این که در زمینه پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، تقویت و پشتیباتی از تولید یکی از اهداف اساسی است، گفت: دولت و مجلس باید قوانینی را وضع کنند حامی تولید باشد و بتواند موانعی که گاهی به شکل حقوقی و قانونی ممکن است پیش پای تولید کننده قرار می گیرد را از میان بردارد و ابزارهایی را برای حمایت مالی تولیدکنندگان فراهم کنند.

وی بیان کرد: نامگذاری  امسال بسیار حائز اهمیت بوده و نشان از اهمیت بالای اقتصادی است و تحقق این امر نیاز به توجه مسئولین برای بهبود شرایط معیشتی و اقتصادی حاکم بر جامعه را دارد.

این مقام مسئول با اشاره به این که تولید از ارکان اساسی اقتصاد هر کشوری است، تصریح کرد: اگر تولید نباشد زندگی و معیشت مردم مختل خواهد شد.

وی گفت: اقتصاد کشورها بر پایه خام فروشی یا فرآوری مواد خام و معدنی، تجارت تولیدات صنعتی، کشاورزی، منسوجات و به طور عام بر تولیدات سخت افزاری و یا نرم افزاری استوار است.

فرمانده سپاه ایرانشهر با اشاره به برگزاری حماسه مهم انتخابات در سال ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: گام مهم دیگر برای تحقق شعار امسال، حضور حداکثری مردم در انتخابات بوده که آنان با انتخاب درست و اصلح خود می توانند به توسعه و پیشرفت کشور کمک شایانی کنند.

وی عنوان کرد: دشمنان ایران چون ‌آمریکا و اسرائیل از چندی پیش درحال تلاش هستند تا انتخابات خرداد کشتر را بی رونق کنند، اما آنان باید بدانند ملت با بصیرت هیچ گاه گول دسیسه های شوم شان را نمی خورند و پیرو و گوش به فرمان توصیه های رهبری هستند.

 فرمانده سپاه ایرانشهر گفت: وقتی در دنیا احساس شود که ملت ایران همچون همیشه هوشیار و بیدار هستند، هیبت و اقتداری در چشم همه پیدا می کنند پس بنابراین حضور مردم موجب اقتدار کشور می شود. 

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند ما باید تلاش کنیم ایران را قوی کنیم و کشوری که دشمنی های زیاده خواهان را می بیند باید خودش را قوی کند، عنوان کرد: تاکنون با توکل بر خداوند متعال بر مشکلات اقتصادی پیروز شدیم و تحریم های اقتصادی مکر پوشالی دشمنان است که آن را هم پشت سر خواهیم گذاشت و با عمل به تدابیر ولی فقیه از این گردنه عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۵۱


ارسال