سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ,20 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۸
مجری طرح نیروگاه‌های تولید پراکنده برق منطقه‌ ای سیستان و بلوچستان:
20 توربین بادی تا پایان سال وارد مدار می شود/ آغاز به چرخش اولین توربین مگاواتی در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر سیستان
 
بابک زاهد گفت: اولین توربین مگاواتی سیستان و بلوچستان در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر آغاز به چرخش کرد و تا پایان سال 20 توربین 2.5 مگاواتی با ظرفیت مجموع 50 مگاوات وارد مدار خواهد شد.
بابک زاهد، مجری طرح نیروگاه‌های تولید پراکنده و انرژی‌های تجدیدپذیرشرکت برق منطقه‌ ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: طبق برنامه ریزی پیمانکار شرکت مپنا چهار توربین تا نیمه اردیبهشت ماه با ظرفیت مجموع 10 مگاوات و تا پایان خرداد ماه 10 توربین با ظرفیت مجموع 25 مگاوات وارد مدار خواهد شد.

وی ادامه داد: تا پایان سال 20 توربین 2.5 مگاواتی با ظرفیت مجموع 50 مگاوات وارد مدار خواهد شد و سهم عمده ای در تولید برق از انرژی تجدید پذیر باد در سیستان خواهد داشت.  

مجری طرح نیروگاه‌های تولید پراکنده و انرژی‌های تجدیدپذیرشرکت برق منطقه‌ ای سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در حال حاضر پنج توربین در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر نصب شده که به ترتیب در حال راه اندازی و ورود به مدار است.

زاهد تصریح کرد: اولین توربین مگاواتی استان در منطقه ویژه انرژی بادی میل نادر از ساعت 19:19 روز 11 فروردین جاری آغاز به چرخش کرد.

وی خاطرنشان کرد: توربین ظرفیت نامی 2.5 مگاوات دارد و فعلا در فاز راه اندازی اولیه یک مگاوات آن وارد مدار شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۴۶۳


ارسال