پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۲
مدیرنمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان:
28 زندانی سیستان و بلوچستان چشم انتظار دستان سخاوتمند خیران هستند
 
عبدالحسین سجادی گفت: 28 زندانی جرائم غیرعمد در زندان های سیستان و بلوچستان به سر می برند و چشم انتظار کمک های خیران هستند.
عبدالحسین سجادی، مدیرنمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: برای آزادی این زندانیان به 97 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
 
وی با اشاره به آمار موجودی زندانیان غیرعمد در زندان های سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت نفر زندانی جرائم غیرعمد با کمک های خیران و منابع ستاد دیه استان از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشته اند.
 
این مقام مسئول اظهار کرد: این تعداد زندانی با پرداخت مبلغ  چهار میلیارد و هشتصد میلیون ریالی از زندان های زاهدان، زابل، چابهار و سراوان آزاد شده اند.

مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان افزود: ستاد دیه استان برای جلب رضایت طلبکاران یا کاهش بدهی زندانیان جهت فراهم شدن زمینه آزادی آنان اقدامات زیادی انجام می دهد.

سجادی تصریح کرد: کمیته صلح و سازش و اخذ گذشت از شاکیان برای رسیدگی به این موضوع تشکیل و افراد متنفذ، معتمدان بازار و افراد موجه عضو این کمیته هستند و روزانه با تعدادی از شاکیان در محل ستاد دیه استان یا در منزل آن ها دیدار و نسبت به اخذ گذشت یا جلب رضایت آنان اقدام می کنند.
 
وی اضافه کرد: مددکاران زندان های استان نیز در ارتباط با همین موضوع با شاکیان مذاکره و رضایت آنان را جلب کرده و یا شاکیان از بخشی از دیه گذشت می کنند.
 
این مقام مسئول بیان کرد: زندانیان جرائم غیرعمد بیشتر شامل افراد ناتوان از پرداخت مهریه، نفقه و محکومیت های مالی هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: این ستاد به همراه مددکاران و روسای زندان های تابعه برای تشکیل به موقع پرونده های حمایتی پیگیری های لازم را دارد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۷۷۶


ارسال