جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۷
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
تداوم بارش های رگباری در سیستان و بلوچستان/بارندگی از ۱۰۸ ایستگاه هواشناسی گزارش شد
 
محسن حیدری گفت: فعالیت سامانه بارشی فعال در سیستان و بلوچستان تا چهارشنبه ادامه دارد و انتظار می رود در نتیجه بارش های رگباری آن آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها روی دهد.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارانجی این اداره کل در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی سامانه بارشی همچنان تا چهارشنبه در سیستان و بلوچستان فعال است.

وی افزود: همرفتی بودن سامانه وقوع پدیده های مخاطره آمیز را با توجه به شاخص های همرفت موجود اجتناب ناپذیر می کند، به طوری که انتظار می رود هم در اثر بارش های شدید و سیلابی شدن رودخانه ها و هم در نتیجه وزش تندبادها و صاعقه، شرایط مخاطره آمیز رخ دهد.

مدرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: توصیه می شود از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه های فصلی خودداری و از رفتن به مناطق مرتفع و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب  به شدت پرهیز شود.

حیدری گفت: در ۷۲ ساعت گذشته از ۱۰۸ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان گزارش بارندگی دریافت شد که بیشترین بارش با میزان ۱۰۲ میلی متر در «آبگاه» از توابع نیکشهر گزارش شده است.

وی افزود: در شبانه روز گذشته دامنه فعالیت بارش ها به شمال استان نیز رسید و از ۱۴ ایستگاه هواشناسی بارش ثبت شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۱۴۵


ارسال