سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰
پیشرفت فیزیکی 67 درصدی طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از پیشرفت فیزیکی 67 درصدی طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه خبر داد.
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد در حاشیه بازدید استاندار از پایانه مرزی میرجاوه اظهار داشت: عملیات توسعه این سالن مسافری با زیر بنای 2 هزار متر مربع از سال 99 آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: توسعه اقتصاد منطقه ای و حمل و نقل بین المللی، افزایش مبادلات با کشورهای همسایه و پذیرا بودن خیل عظیم زائران پاکستانی عتبات عالیات از جمله مهمترین ظرفیت های پایانه مرزی میرجاوه است که درصورت تکمیل طرح توسعه سالن مسافری آن شاهد تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی کالا در این مرز بین المللی خواهیم بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تکمیل زیرساخت ها و کیفی سازی خدمات در پایانه های مرزی را از سیاست های مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد و افزود: 154 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای احداث سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا تابستان سال جاری آماده بهره برداری شود.

کرد ادامه داد: امیدواریم با افتتاح این طرح و بازگشت سفر بین ۲ کشور ایران و پاکستان به وضعیت عادی عاری از کرونا، زمینه حضور قابل توجه زوار و استفاده از ظرفیت های این سالن فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین به منظور افزایش مبادلات مرزی بین ایران و پاکستان طرح جامع پایانه مرزی میرجاوه نیز در دست اقدام است به طوری که در این طرح ملاحظات دفع سیلاب و تسهیل تردد با محوریت انجام کنترل ها در پس کرانه ها مورد تاکید است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۷۵۶۱


ارسال